אחרי החגים זה עכשיו – 3 רעיונות לפעילויות בריאות עם הילדים.

הורים לילדים צריכים לקחת אחריות על אורח החיים שמוטמע בקרב בני המשפחה. הבעיה היא שהשגרה השוחקת גורמת לנו לשכוח מעקרונות חשובים, מה גם שתקופות מסוימות בשנה מציבות בפנינו עוד שורה ארוכה של אתגרים. אחת התקופות הללו היא כמובן תקופת החגים, שמסתיימת בדיוק עכשיו ומעניקה הזדמנות מעולה לשנות הרגלים לא בריאים.

התרגלתם לדחות אורח חיים בריא ל”אחרי החגים”? ברוכים הבאים לרגע הנכון: הנה 3 רעיונות שיעזרו לכם לשמור על כושר ולהעביר לילדים מסר נכון של בריאות.

הכנת ארוחות בריאות

ארוחה בריאה עם ירקות בשלל צבעי הקשת תעזור לכם לחזור למשקל גוף תקין גם אחרי כל הארוחות של תקופת החגים. במקביל, היא תראה לילדים שהשד לא נורא כל כך ושמאכלים בריאים הם לא פחות מהנים מג’אנק פוד.

הכי חשוב ליהנות מההכנה ולתת לילדים להביא לידי ביטוי את היצירתיות שלהם. זה יכול לקרות למשל באמצעות בחירת חומרי גלם צבעוניים, סידור שלהם בצלחת או עזרה בבחירת התבלינים והמשקאות. בסופו של דבר, זמן האיכות המשפחתי חשוב לא פחות מהערך הקלורי ולכן מדובר בפעילות מומלצת.

אימוץ תחביב ספורטיבי

רבים מבטיחים לעצמם שמיד אחרי החגים הם יתחילו בפעילות גופנית וגם הילדים שומעים את זה. הבעיה היא שההבטחה לא תמיד מתממשת, ואז גם המוניטין של ההורים עלול להיפגע. הפתרון הוא פשוט לקחת אחריות על העניין ולאמץ כבר עכשיו תחביב ספורטיבי שהילדים יכולים להשתתף בו.

התחביבים המתאימים לפעילות עם הילדים נעים בין שחייה, משחקי כדור או ריצה. התחביב אמור כמובן להתאים לגיל של הילדים וליכולות שלהם, אך השמיים הם הגבול מבחינת בחירת השעות והפעילויות. במילים אחרות, הרעיון הוא לקחת תחביב שההורים והילדים אוהבים ולאמץ אותו יחד כחלק מהתא המשפחתי.

הליכות וטיולים בסופי שבוע

סוף השבוע הישראלי מזוהה עם המשפחה כי לרוב הישראלים והילדים יש זמן פנוי שאותו הם יכולים להשקיע אחד בשני. למעשה, זה היום הכי מתאים בשבוע להליכות וטיולים ברחבי הארץ: הפעילות מתאימה גם לשומרי מסורת, אפשר לקיים אותה ממש מתחת לבית וניתן כמובן להיערך אליה מראש בעזרת ציוד קמפינג ולינת שטח.

טיול רגלי כל סוף שבוע או לפחות פעם בחודש יעניק לילדים ולהורים הזדמנות לצבור חוויות משותפות. בטיולים רגליים הילדים לא יכולים להישאר תקועים מול מסך הטלוויזיה או הטלפון הנייד, מה גם שההורים עצמם נהנים מהאתגר הפיזי.

בנוסף, קל להתרגל להליכות וטיולים משפחתיים ומבחינה פיזית מדובר במאמץ פחות משמעותי מכפי שנהוג לחשוב. כמו כן, כל מסע ארוך מתחיל בצעד אחד קטן ועכשיו זה הרגע הנכון לעשות אותו.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך