סובלת מכאבי גב? זה הזמן לבדוק למה.

כאבי גב מייצגים את הסיבה השכיחה ביותר לביקור אצל רופאי משפחה בעולם המערבי. מרגישה שגם הגב שלך לא עומד בעומס? הנה כמה תופעות שיכולות לחשוף את הסיבה לכך.

סקירה מקיפה של מחקרים מתחום רפואת המשפחה מגלים שכ-15% מהאנשים בעולם סובלים מכאבי גב ברמה כזו או אחרת, וש-80% מאתנו יחוו אירוע משמעותי של כאב גב תחתון במהלך החיים. יתרה על כך, כאבי גב מהווים את הסיבה הנפוצה ביותר לביקור אצל רופאי משפחה ומסתבר שיש גם הבדלים בין המינים. מנגד, מעטות יודעות לשים את האצבע על הנקודה שבה הכאבים התחילו ולפיכך גם על הסיבות.

הנה למשל כמה תופעות שמסבירות כאבי גב אצל נשים והגיע הזמן לשים לב אליהן:

ישיבה ממושכת

מעקב ארוך טווח אחר מעל 150 אלף גברים ונשים מצא שנשים נמצאות בסיכון גבוה יותר לסבול מכאבי גב על רקע ישיבה ממושכת. לפי המחקר, נשים שיושבות מעל 6 שעות מחוץ לשעות העבודה אף נמצאות בסיכון של 40% למות בהשוואה לאלו שיושבות פחות מ-3 שעות ביום. לשם השוואה, אצל הגברים מגבירה הישיבה הממושכת את הסיכון למות ב-20% “בלבד”.

בעיות גניקולוגיות

בעיות גניקולוגיות שנפוצות אצל נשים בגילאים שונים מביאות גם הן להתפתחות מיחושים באזור הצוואר, הגב התחתון והגב העליון. הבעיה היא שרובנו מתקשות לזהות את הקשר בין דומטריוזיס, דלקת כרונית באגן או ציסטות בשחלות לבין כאבי גב ולכן רצוי להתייחס ברצינות לכל נורת אזהרה שגופנו טורח להדליק.

מיטה לא נוחה

המיטה שעליה את ישנה אמורה להעניק לך תמיכה אורטופדית ולאפשר פיזור אחיד של הלחצים על עמוד השדרה והגב. בכל מקרה אחר, יכול להיות שזו הסיבה שבגללה את קמה עם כאבי גב איומים מדי בוקר. הפתרון היעיל ביותר הוא לנצל את היתרונות של מיטות מתכווננות ובאותה הזדמנות גם להחליף את המזרון.

מחלות של מערכת העיכול

נשים שסובלות מכאבי גב כרוניים מגלות לעיתים קרובות שהם מופיעים על רקע מחלות של מערכת העיכול. למרות שיש המון סוגים שונים של מחלות כאלה ולכל אחת מהן מאפיינים אחרים, גורמי הסיכון מזוהים בעיקר עם מחלות מעי דלקתיות ותסמונת מעי רגיז. חוץ מזה, במקרים מסוימים קשה לקרוא להפריד בין כאבי הגב לבין שאר הסימפטומים וזה עלול לעכב את הטיפול שמגיע לך לקבל.

מחלות של מערכת השתן

לפי מחקר שבוצע בארצות הברית וקנדה, 1 מכל 7 נשים סובלת מכאב אגן, כאבי גב תחתון ומיגרנה. יתרה על כך, המחקר אף גילה שלפעמים כאבים אלו קשורים למחלות של מערכת השתן. כמו בסעיף של מחלות במערכת העיכול ובעיות גניקולוגיות אחרות, התפקיד שלך הוא לשים לב לסימנים המטרימים ולערב אנשים מקצוע מוקדם ככל האפשר.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך