16-הדיברות לנקיון פסח יסודי…

לרגל 20 שנות פעילות בישראל של חברת DYSON בישראל משתפת אותנו החברה, בטיפים ועצות לקראת עונת ניקיונות פסח 2015 ועל הדרך, יוצאת במבצע שייערך עד ה-30/4 ומחלקת שואב אבק אלחוטי בשווי של 1,690 ש”ח במתנה, לרוכשים שואבי אבק בדגמים שונים של החברה.  

זחלי השטיח: שטיחים הם מקום המחבוא הטוב ביותר של קרדית האבק, המקום שבו הם נצמדים לסיבים. יש לשאוב לפחות פעם בשבוע על מנת להפחית את מספרם ולהסיר את מקור האכול שלהם.

ניקוי הרכב: שמירה על פנים הרכב כחדש בעזרת ערכת הניקיון של דייסון לרכב. ערכה בעלת כלי ניקוי אלסטיים אשר מגיעים לאזורים הקשים ביותר, לדוגמא בין המושבים, וכיסי הדלתות. מגפיים מלאות בבוץ אינן מהוות בעיה, להיפטר מבוץ יבש והזיפים הנוקשים על ידי המברשת לניקוי אבק. בעזרת ראש המברשת המסתובב של המיני טורבינה ניתן להיפטר משערות ופרווה של חיות מחמד שנצמדות לריפוד. הערכה מעניקה פתרונות ניקוי.

פחם: נשמע לא אמין שנמליץ להכניס לארון הבגדים שלנו פחם, אך למעשה זהו הפתרון שישאיר את הבגדים נקיים ורעננים. הניחו לבנת פחם בכל פינה בארון לספיגת הלחות ולמניעת ריחות. ככה לעבש לא יהיה סיכוי להתקיים.

שאריות על המחבת: אם ארוחת הערב של אתמול נדבקה לתחתית המחבת הוסף כפית של סודה לשתייה לכוס מים רותחים, יש לשפוך על המחבת ולתת לזה לחולל ניסים. התוצאה המחבת שלך יוצא כמו חדש.

ראש מקלחת חסום: כאשר ראש המקלחת מפזר את המים לכל עבר חוץ מעליך, דבר היכול להיגרם מהצטברות של אבנית. הפתרון, להשרות את ראש המקלחת בחומץ בן יין לבן במשך הלילה לאחר מכן לשטוף היטב וניתן לחזור להתקלח ללא חשש להצפה בחדר האמבטיה.

צעצועים עם ערך סנטימנטלי- בובות הן מקום המחבוא הטוב ביותר עבור קרדית האבק. לפחות פעם בחודש יש לשים אותם בשקית פלסטיק ולהכניס אותם לפריזר במשך 12 שעות. קרדית האבק לא שורדת בקור. יש להשאיר את הבובות להפשיר באופן טבעי, מהלך זה יהרוג את קרדית האבק ותמנע התרבות.  

גומות- ארגון מחדש של הרהיטים חושף גומות שנוצרו על השטיח. על מנת להחזיר את השטיח למצבו המקורי יש לשים קובית קרח על הגומה ולתת לה להמס באופן טבעי ולהתייבש. השטיח סופג את המים והסיבים של השטיח חוזרים למצבם המקורי.

שלום לאבק- בעת ניקיון הבית יש יכולת לחסוך זמן, לנקות אבק בזמן ששואבים. לדייסון יש את המברשת לניקוי אבק המחוברת לשואב ומנקה בעדינות את המשטחים בזמן שהשואב שואב את האבק.

טביעות אצבעות- אצבעות דביקות משאירות סימנים בכל רחבי הבית, על הקירות, הדלתות וגורמות לבית להראות כמו זירת פשע. יש לנגב את אותם האזורים בעזרת מטלית רטובה בחומץ בן יין לבן ואין זכר לטביעות.

רכבת העקבות- אם מישהו נכנס הביתה ונעל נעליים מלאות בבוץ והשאיר אחריו עקבות, יש לתת לבוץ להתייבש. ואז לחבר מברשת אבק לשואב האבק ולשאוב.

אמן הגרפיטי- אם לילדכם יש רגע של מיכאל אנג’לו והוא מקשט את קירות הבית עם עפרונות לא להתייאש. במקום יש לקחת מבשרת שיניים ומשחת שיניים ולשפשף היטב את  יצירת האומנות. בעזרת משחת השיניים אשר מתפקדת כחומר ששוחק את הצבע.  

צמחי הבית- עציצים שגדלים בבתים יכולים לשמש כמקום מחבוא של עבש. יש לשים לב לא להשקות אותם יתר על המידה, שאריות המים מעודדות את צמיחת העבש. עבש משחרר נבג לאוויר דבר היכול לגרום לאלרגיות.

“זבל” של גיהוץ- מתחת לכיסוי קרש הגיהוץ ישנם כתמים חומים, לאחר שהקרש מתקרר, חתוך לימון לחצי ושפשף את המיץ על הכתמים, לאחר מכן נגב את מיץ הלימון בעזרת מטלית ובכך תמנע את מעבר הכתמים החומים לבגדים נקיים.

זה לא חלמון- אם במקרה פספסתם את הביס ונשפך לכם חלמון על החולצה שאתם הכי אוהבים, יש לשים את החולצה במי מלח ובכך תמנעו כתם.

 

 

שואב אבק DYSON DC52

נשאר נקי: אין משהו טוב בכתמי רוטב. יש להשרות את הבגדים בתערובת של חומץ בן יין לבן ומים במשך חצי שעה לפני שמכבסים, ובך תמנעו הצטברות של כתמים.

אבק במקלדת: המקלדת שלך צוברת אבק? זה לא לא מזיק כמו שזה נראה. מקלדות יכולות לצבור את אותה כמות של בקטריה כמו האסלה בשירותים. יש לחבר את מברשת האבק לשואב או להשתמש בפונקציה הזיפים בדייסון שלך על מנת להיפטר מהאבק. במטרה לחטא יש לרסס בספריי שהוא שילוב של שמן אקליפטוס ומים על המקלדת ולנגב בעדינות
(יש לעשות זאת כאשר המקלדת לא מחוברת לחשמל) מהלך זה גם יסייע לך לנשום יותר טוב.

סימני אודם על הצווארון של החולצה: אם את לא רוצה סימני אודם על הצווארון שעלול לספר סיפור כלשהו… הוסף מספר טיפות של שמן אקליפטוס על מטלית וטפח עד שהכתם יעלם.

רגעים של חלב: אין צורך לבכות על חלב שנשפך, נגב את החלב ואז פזר אבקת אפיה במטרה לספוג את שאריות והניחוח של החלב. יש לחכות שאבקת האפייה תתייבש לגמרי ואז לשאוב. 

לכלוך הצווארון: צווארים יכולים להיות מקור רב של לכלוך, חום וזיע יחד עלולים להשאיר כתמים על הצווארון החולצה. יש להכין משחה מסודה לשתייה ומים ולקרצף לתוך אותו אזור עם משחת שיניים ישנה, ואז לכבס כרגיל.

חדשות: סיימת לקרוא את העיתון? למה לא לראות את החיים בצורה נקייה יותר על ידי שימוש בעיתון לניקוי החלונות. ככל הנראה אינטואיטיבית נשתמש בעיתונים ישנים, אך למעשה החומציות של הדיו בעיתונים בשילוב עם התזה של חומץ ומגע שומני של ידי אדם מהווים את השילוב המושלם לנצנוץ של החלון. בבקשה הנה החדשות!

טבעת האולימפיאדה: אם כוס התא השאירה את חותמה על שולחן העבודה שלך, על ידי טבעת קח קערה של מיונז מרח על הטבעת שנוצרה ותשאיר במהלך הלילה. כאשר אתה מנקה את המיונז ביום שלמחרת הטבעת אמורה להיעלם.

סמרטוט ממוחזר: אתה לא תחזיר בגדים שלבשת בחזרה לארון או לשידה שלך, זה מקביל לסמרטוט. זה מפתח ריחות, והאלרגנים מועברים מהגוף שלך לבגדים ובכך אתה עלול לייצר עבש. במקום יש לאוור את הבגדים על אדן החלון, או להשאיר אותם בערמה עד הבוקר שלמחרת.

יין אדום וסודה: אל תתנו לזה שיין אדום נשפך להרוס לכם את הערב. זה לא אדון, גם אם מדובר בשטיח בהיר. המהירות זה מה שחשוב. יש לשפוך על הכתם קצת סודה או יין לבן  במטרה לאזן את הכתם, להניח על הכתם מגבת שתספוג את הנוזלים, ועכשיו את יכול למזוג לך כוס יין חדשה וליהנות מהמשך הערב.

סימני גרירת רגליים: אם הילדים התרוצצו בבית והשאירו אחרים סימני גרירת רגליים בכל מקום אפשרי, יש לטפטף כמה טיפות של שמן אקליפטוס על מטלית נקייה ולשפשף היטב על אותם סימנים.

קרום הסבון: אם חדר האמבטיה שלכם מכוסה טינופת וקרום הסבון, יש לטפטף חומץ לבן- זהו הפתרון.

סיטואציה דביקה: הדרך להיפטר ממסטיק שנדבק זה קרח. או לשפשף את הקרח על האזור הדביק או פשוט להכניס לפריזר. זה יקשה את המסטיק שנדבק ויעזור להרים לאט בעזרת הציפורניים או סכין ולקלף אותו.

סימני החלקה:  על מנת לפתור את האזור הנגועים בתוך האסלה, קח הפסקה של קולה. כן כן קראתם נכון, קח פחית של קולה ותן לאסלה שלך לשתות. תן לזה להתעקל במשך שעה ואז הורד את המים. התוצאה- אסלה מבריקה.

מבוכת הבית שחי: אם למרות אחרי כביסה חוזרת עדין יש סימנים מביכים באזור בית השחי על החולצות, יש להשרות את החולצה בחומץ בן יין לבן במשך שעה ואז לכבס שוב כרגיל.

מגש של מכונת הכביסה: אל תזניחו את המגרה של מכונת הכביסה. אבקת הכביסה והמרכך יכולים לייצר חסימה והצפה של המכונה. בדרך כלל שטיפה של המגרה תמנע מזה לקרות. 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך