כיצד לבחור סכיני שף?

“קבוצת נעמן גרופ”, משיקה סכין שף אחת החותכת הכל כמו: ירקות,לחם, בשר ואפילו עגבנייה רכה, ולכבוד ההשקה גבי אזור מנהל קטגוריה ב’נעמן’ מעניק לנו טיפים לבחירת סכין טובה, כיצד לתחזק אותה, וכיצד להשתמש באופן בטוח עם הסכין.

חשיבות התאמת הסכין לצורך הנכון משפרת את ביצוענו ושומרת על ביטחוננו .  סכין היא כלי מרכזי בתהליך הכנת הבישול  חשוב שנצטייד במספר סכיני מטבח טובים שישמשו אותנו למגוון פעולות הכנה דוגמת חיתוך ,קיצוץ, קילוף, פילוט ופירוק.

הפלדה: אני ממליץ על פלדה גרמנית German steel 1.4116 שהיא סגסוגת מתכות המותאמת לסכיני מטבח, יתרונות הפלדה חדות שנשארת לאורך זמן, השחזה קלה ומהירה. יש המקפידים לציין את שמה של המתכת על גבי הלהב עצמה .

הידית: בחירת הידית אינה רק עניין של נוחות אלא גם של בטיחות ,חשוב שהידית תהיי ארגונומית ,החזיקו את הסכין ותרגישו את התאמתה לגודל היד שלכם.ישנן ידיות מחוספסות המונעות החלקת הסכין וישנן חלקות ,שתיהן טובות החשוב הוא שתרגישו נוח ובטוח כאשר אתם אוחזים בסכין וניגשים לעבוד.

משקל: היבט חשוב נוסף הוא משקל ואיזון. צריך לזכור לא להתבלבל במשקל סכין כבד לא בהכרח טוב יותר, חשוב האיזון במהלך השימוש בסכין. לדוגמא: במטבח המוסדי המקצועי בו העבודה היא מאסיבית יום יומית, הסכין הקלה יותר היא הפופולרית.

גדלים: התייחסות לגדלים היא באינצ’ים או בס”מ המידות נעות בין 3.5″ = 9 cm ל – 14″= 36cm כאשר המידה הפופולארית ביותר לסכין רב תכליתית היא 20 ס”מ.

אחסון: סכינים הדרך הטובה ביותר, לאחסן סכין שף היא לעטוף אותם במגבת מטבח או לתלות על מגנט סכינים רחוק מהישג ידם של ילדים.

כיצד לשמור על הסכין ולהשתמש בבטיחות: מיד לאחר שימוש יש לשטוף את הסכין חשוב לדעת שהצטברו על גבי סכין חומציות ומלחים בזמן הכנת המזון ואלו עלולות לגרום לסכין להחליד ,לכן אנו ממליצים לשטוף במים וסבון בלבד ולייבש במגבת ולתלות על מגנט סכינים מיד לאחר השימוש. אין להכניס סכין שף למדיח כלים משתי סיבות חומרי ניקוי קשים העלולים לגרום לחלודה. המים החמים עלולים לפגוע במרכוז הלהב. כול סוגי הפלדות ללא יוצא מן הכלל מכהות לאחר שימוש ולכן מעת לעת יש להשחיז את הסכין עם שטול (משחיז סכינים) בזווית של 45 מעלות התאמת הסכין ליעודה חשובה לשמירת הסכין.

אין להשתמש בסכין כמברג. לעולם אין לנסות לתפוס סכין נופלת. אין לבדוק חדות הלהב על האצבע.

סכין השף החדשה של קבוצת “נעמן גרופ”, הינה סכין שף רב שימושית למגוון רחב של שימושים החל מחיתוך ירקות ועד לחיתוך בשר, הסכין משוננת עם חדות שנשארת לאורך שנים רבות, להב הסכין מחושל ממקשה אחת של פלדה. ידית אחיזה ארגונומית למקסימום שליטה עם נוחות מרבית וללא החלקה. הסכין בעלת להב עשויה ממקשה אחת של פלדה המיוצרת בגרמניה  עם ידית מעוצבת באופן ארגונומי ביותר נוח וקל המאפשר עבודה של שעות במטבח מבלי שהידים מתעייפות. החותכת עגבניות, ירקות, פירות, בשר, עוף, דגים ולחם.

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך