“סודה סטרים” מובילת טרנד המשקאות טבעיים

לאור המגמה העולמית האחרונה בתחום המשקאות הקלים בה משקאות וותיקים ומותגים ששלטו ללא עוררין, במשך שנים רבות, חווים ירידה משמעותית בצריכה בגלל מגמת הצרכנים הזונחים את המשקאות המתוקים לטובת משקאות טבעיים יותר ומופחתי קלוריות, יצאה “סודה סטרים”, באסטרטגיה חדשה המובילה את מהפיכת הבריאות בשוק המשקאות הגלובלי. 

מהסקירה שהוצגה במסיבת העיתונאים עולה כי תחום המשקאות המוגזים נמצא בירידה מתמדת כאשר המשקאות הממותקים קטנים בכ-3% ומשקאות הדיאט מובילים את הירידה בצריכה בשיעור של 7% בשנת 2013, מגמה שנמשכת גם בשנת 2014.  ממחקרי צרכנים שנערכו ב- 2014 עולה כי 44% מהצרכנים בעולם ו-51% מהצרכנים האמריקאים מגבילים עצמם או נמנעים מממתיקים מלאכותיים מטעמים בריאותיים.

מנכ”ל סודה סטרים העולמית, דניאל בירנבאום: אומר: “שוק המשקאות בעולם משתנה לנגד עינינו. אנחנו עדים לנטישה עקבית של משקאות דיאט ומשקאות עתירי סוכר ומעבר צרכנים למים, מים מוגזים, מים מוגזים, משקאות קלים על בסיס פירות. קטגוריה שנהנית מצמיחה משמעותית ממגמה זו היא קטגוריית המים המוגזים בטעמים שעל פי נילסן הכפילה את  עצמה בארה”ב בתוך שלוש שנים בלבד וזו הסיבה ש”סודהסטרים “תוביל ותהיה חוד החנית במהפיכת הבריאות שעובר שוק המשקאות הגלובלי. אנשים רוצים לשתות יותר מים וסודהסטרים היא התשובה.  אנחנו הופכים מים למעניינים וטעימים יותר ובכך אנחנו עוזרים לצרכנים לשתות יותר. למעשה, עכשיו כבר הוכח שכאשר יש מכשיר סודה סטרים בבית, אנשים שותים 43% יותר מים, שווה ערך לשלוש כוסות מים נוספות מדי יום. סודהסטרים עוזרת לאנשים לנהל אורח חיים בריא יותר, בירנבאום ממשיך ואומר: “סודהס טרים השקיעה ותמשיך להשקיע ביישום האסטרטגיה החדשה מיליוני דולרים שיכללו פיתוח מוצרים חדשים שיחליפו את קו הטעמים הקיים של החברה. המוצרים החדשים הינם בעלי טעמים יחודיים ומרגשים שעברו מבחני טעימה קפדניים על ידי פאנל מומחים ורק טעמים בעלי ציון “מצויין” יכללו בקו המוצרים החדש של החברה. סדרת הטעמים החדשה מורכבת מארבעה קווים עיקריים המאופיינים ברכיבים טבעיים בלבד, ללא חומרי המתקה מלאכותיים, מופחתי סוכר ועשירים בטעמי פירות. “

ירון קופל, סמנכ”ל החדשנות והעיצוב בסודה סטרים הגלובלית, אמר כי סודה סטרים רואה בחדשנות מרכיב מרכזי באסטרטגיה העסקית שלה ופועלת כל העת להביא אל הצרכן את הפתרונות הטובים והנכונים ביותר עבורו. קופל הוסיף, כי כחלק מהרצון להציע לצרכן עולם מתקדם ומיוחד של מוצרים יצרה החברה ליין טעמי גורמה ייחודי, אשר הושק בניו-יורק באירוע מתוקשר בשבוע שעבר, שרקח עבורה השף הניו-יורקי פול ליברנט בעל שני כוכבי מישלן.

 

מנכ”ל סודה סטרים העולמית, דניאל בירנבאום

בנוסף לאסטרטגיה החדשה, חנכה סודה סטרים מעבדת חדשנות בהשקעה של למעלה ממליון דולר. מעבדת החדשנות תהווה את בסיס מרכז הפיתוח של החברה ועוסקת בפיתוח מוצרים חדשים וחדשניים הן לתחום הטעמים והן לתחום מכשירי ההגזה. בשנה האחרונה עסקו במעבדה בעיקר בשיפור ושינוי הטעמים כך שיהיו טעימים יותר, טבעיים יותר ובעלי ערך קלורי מופחת. כך, בתקופה של פחות משנה פיתחו מהנדסי המזון בצוות החדשנות לא פחות מ- 100 רצפטורות לטעמים חדשים. המעבדה בישראל היא זו שמפתחת טעמים לכל העולם ונמצאת  בקשר רציף עם השווקים הבינ”ל על מנת להתאים לכל שוק את הטעמים הייחודיים לו, לצד הטעמים הגלובליים הנמכרים בכל העולם, ושיתופי פעולה עם מותגים גלובליים, לרבות חברת פפסי העולמית.

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך