טיפול אנטי אייג’ינג, לכפות הידיים – יש דבר כזה!

תהליך ההזדקנות פוגע בעור בכל מקום בגוף ולא מדלג על שום חלק בו, עור הידיים מראה סימני הזדקנות בשלבים מוקדמים יותר מעור הפנים שלנו, הצצה על כפות הידיים שלנו תסגיר לעיתים את גילנו, בצילומי הפאפרצי של מדונה ראינו כי תהליך ההזדקנות  לא פוסח על אף אדם הניגוד בין עור פניה  החלק למראה ידיה המגוידות היה בולט וניכר לעין.

מדוע התופעה מתרחשת ומדוע ההדגשים תמיד הם סביב עור פנים חלקות ומראה קורן?

התשובה היא כנראה חוסר מודעות כיוון שאפשר ורצוי לשפר את עור כף היד לפחות כמו את עור הפנים.

  כף יד לפני הטיפול בהזרקת חומצה הילרואנית.

כידוע הידיים הם אבר גוף מאד דומננטי בגופנו ולוקחות חלק מאד פעיל בכל פעולה שאנו עושים החל מכתיבה, הלבשה,  לבישה, בישול, ציור פיסול,  עבודות בית,  שטיפת כלים ועוד תוך כדי פעולות אלה הידיים ועור הידיים חשופים הרבה יותר למפגעים סביבתיים.

מה הם הביטויים של הזדקנות הידיים?

הביטוי ראשון הוא  ירידה באיכות העור ואלסטיות שמשתנה, העור יבש יותר כתוצאה מהחשיפה למים ודגנרנטיים.

הפתרון הוא כמובן לשים כפפות ולהחזרת הלחות להשתמש בקרם ידיים שילחח את העור וכמובן לדאוג למרוח אותן בקרם בעל מסנן קרינה גבוה. במאה ה – 18  נהוג היה לעטות כפפות לשמירת עור הידיים ,אזי הטיפוח הוא ענין שאסור לזלזל בו .

הביטוי השני הוא  אובדן נפח, כשאנחנו צעירים יותר כפות הידיים שלנו, בשרניות תפוחות יותר בדיוק כמו עור הפנים.

כף היד לאחר טיפול בהזרקת החומצה הילרואנית.

עם הגיל שכבת השומן יורדת וכתוצאה מכך גידים וורידים שהם חלק מהמבנה התקין של גב הידיים הופכים, לבולטים יותר והשומן שעטף אותם נעלם.

בשנים האחרונות  המודעות למראה הידיים גדלה והטיפול בהצערת הידיים החל לקבל תפנית בל העולם והנשים החלו ומתחילות לטפל גם בהצערת מראה הידיים, ע”י טיפול קל יחסית  ועם תוצאות אסתטיות טובות, אשר נעשה על ידי הזרקת חומרי מילוי כשבעצם אלו מחליפים את רקמת השומן הטבעית שנעלמה והופכים כף יד מגוידת לבעלת מראה צעיר חלק וחיוני יותר.

חומרי המילוי המקובלים לשימוש להצערת  גב כף היד הם לרוב על בסיס חומצה הילרואנית ,אחת מבין החומצות ההילרואניות שנמצאות  בשוק היא: “פרינסס” חומצה הילרואנית שמהווה טיפול טוב ובטוח להצערת גב כף היד.

את החומצה נהוג להזריק באמצעות מחט דקיקה או קנולה, כמות החומר הנדרשת תלויה במצב כף היד , ככל שהיד מדוללת יותר ,אזי כמות החומר בטיפול הראשוני תהיה גדולה יותר, לא רצוי להזריק כמויות גדולות בפעם אחת.

לכן, במקרים כאלו יידרש לרוב מטיפול אחד, התוצאה מחזיקה בממוצע כשנה ולאחר שנה, רצוי לחזור לטיפול ולרוב, הכמות שתידרש תהיה קטנה יותר.

עלות הטיפול תהיה תלויה במספר המזרקים שנדרשים באופן שהפציינטית תידרש לה.

המאמר באדיבות ד”ר מרינה לנדאו מומחית לרפואת עור.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך