סודות היופי של הקולגן ואיך מה שאנחנו אוכלים משפיע על המראה החיצוני שלנו?

אחד הטרנדים בתחום הטיפוח בעולם הוא הזנת העור באמצעות תזונה. מסתבר כי מה שאנחנו אוכלים ומכניסים לגוף שלנו משפיע על איך שאנחנו נראים וגם על מראה העור שלנו.  תחום הטיפוח באמצעות תזונה נקרא  נוטרי-קוסמטיקה, הזנת העור באמצעות תזונה  (NUTRITION) וזהו כאמור אחד התחומים המתפתחים כיום בעולם הטיפוח.

העור שלנו כמו כל רקמה חיה, נושמת ומתחלקת, זקוק לאספקה יומית של מזון ורכיבי תזונה על מנת לשמור על עצמו חלק, בוהק וחיוני. רכיבי התזונה נספגים, מגיעים לעור שלנו, ומחוללים בו שינויים. לדוגמא- הקרוטן שבגזר, נוטה להצטבר בשכבות העליונות של העור לאחר שהוא נספג במערכת העיכול. כיוון שבכפות הידיים והרגליים שכבת העור עבה במיוחד, בולט בהם הצבע הצהוב האופייני של הקרוטן.

מדוע העור נראה טוב יותר כשאנחנו צעירים ובריאים?
יש לכך הסבר פשוט, העור מכיל שפע של קולגן וקרטין. אבל עם השנים, כל שלושת החלבונים הנקראים חלבוני היופי, מתחילים להצטמצם ובסביבות גיל 30 מתחילים לראות את ההבדל. תחום הנוטרי קוסמטיקה עוזר לנו באמצעות תזונה  כאשר ההשפעה של הרכיבים שאנחנו אוכלים ההשפעה מחלחלת פנימה, האפקט נבנה לאט לאט והשפעתו מצטברת לאורך זמן.

איך נוצרים קמטים?

בעומק העור מיוצר קולגן, זהו חלבון מבני חשוב מכלל החלבונים בגוף. הקולגן מייצר רשת סיבים סבוכה ועמידה, ויחד עם חלבונים נוספים הוא מקנה לעור יציבות, גמישות ולחות המאפיינים עור צעיר.קולגן הוא רכיב מרכזי ברקמות חשובות נוספות כגון שיער וציפורניים, מפרקים, שרירים וכלי דם. עם הגיל, הקולגן נהרס בקצב מואץ ובנייתו המחודשת מואטת, כתוצאה מכך חלה ירידה הדרגתית בצפיפותו. ומה רואים כלפי חוץ?  עור הפנים הופך דק ויבש, מאבד ממראהו הקורן ומסתמנים בו קמטוטים.

המאמצים המושקעים במלחמה בקמטים, היו בעבר נחלתן של נשים. כיום, גברים ונשים כאחד מחפשים אחר פתרונות לעיכוב הזמן. בנוסף, נראה כי הגיל בו מתחילים לחפש אחר פתרונות אנטי אייג’ינג והצערת העור הולך ויורד. ולראייה, במכוני היופי ובקליניקה להזרקות ממתינות בתור צעירות גם בשנות ה-20 וה-30.

הקולגן – חלבון היופי:

קולגן הוא חלבון מבני חשוב המהווה 80% ממשקלו היבש של העור, ו- 30% מכלל החלבונים בגוף. לקולגן תפקיד מרכזי ביצירת עור חלק, שער חזק ומלא, וציפורניים חזקות. הוא בנוי מסיבים המסודרים בצורה רשתית ומקנה תמיכה מבנית ומאפשר זרימה מוגברת של דם וחומרי הזנה .

ייצור הקולגן בגוף מופחת החל מגיל 25, ומגיל 40 מאבדים 1% לשנה ואלסטיות העור יורדת אף היא ברמה של 0.55% לשנה. הקרטין מתחיל לרדת כבר בגיל 18. בתקופת גיל המעבר –  30% מהקולגן בעור הולך לאיבוד מה שמביא אותנו לאובדן עובי העור ואובדן האלסטיות.

עד כה ידענו שניתן להכניס קולגן בדרך טבעית, כמובן דרך פירות, ירקות ותזונה מוקפדת כמו ירקות ממשפחת הכתומים העשירים בבטא-קראטין, חומר שהגוף מפיק ממנו ויטמין A, החשוב לשמירה על עור אחיד, מוצק וגמיש. בנוסף, הם מכילים נוגדי חמצון המעכבים את נזקי ההזדקנות בעור. דגי סרדינים או סלמון, בהם יש חומצות שומן, אבוקדו העשיר בפוטוכימיקלים ופיטונוטריאנטים: חומרים טבעיים הנמצאים בירקות וצמחים ומשמשים כנוגדי חמצון חזקים המגנים על העור מפני פגעים שונים, שוקולד מריר: הקקאו מהם מיוצר השוקולד ישנם חומרים הנקראים פלבונואידים שהוכחו כבעלי יכולת לשקם ולשפר את מרקם העור ולהילחם בהתייבשותו (שוקולד מריר בעל לא פחות מ-70% מוצקי קקאו) אך מהו השלב הבא ?

להחזיר את הקולגן לגוף

הטרנד החדש בתחום שכובש את העולם הינו אבקת קולגן להוספה לקפה בבוקר או למשקאות אחרים. גם השחקנית ג’ניפר אניסטון כבר גילתה לקוראי מגזין People, שהסוד שלה למראה עור קורן הוא תוספת אבקת קולגן לשייק הבוקר.

קולגן כאמור, מצוי באופן טבעי ובכמויות גדולות בגוף האדם ובמזון, והוא מוכר כבר שנים כרכיב בתעשיית הקוסמטיקה. עם זאת, בגלל גודלו, אם ננסה לשלבו בקרם, הוא לא יצליח לחדור לעומק העור. נטילת תוסף תזונה המכיל קולגן היא שיטה מוצלחת יותר. הרכיב המוביל את צמיחת תחום הנוטרי-קוסמטיקה בעולם ומשלים את החסר בתחום האנטי אייג’ינג הוא הקולגן.  64% מהמוצרים החדשים שהושקו בשנת 2016 מכילים קולגן.

אם בעבר היה ספק באשר ליעילות הקולגן, הטכנולוגיה החדשנית התגברה על כל המשוכות. בנוסף, פשוט מאוד להתמיד בטיפול, הקולגן מגיע בצורת אבקה נטולת צבע, טעם וריח המתמוססת בקלות בנוזל. כך שאפשר לשלב יום יום את הקולגן אפילו בכוס הקפה. לא רק שהאבקה איננה מורגשת בטעם וריח, היא גם בטוחה לשימוש, שכן זהו רכיב טבעי המיוצר באופן מבוקר.

שוקולד, דגים ושייק קולגן לעור בוהק מוצק וגמיש מה כדאי לנו לאכול ליצירת מראה עור חיוני וזוהר יותר?

ירקות ממשפחת הכתומים: דלעת, גזר, בטטה ושאר הירקות הכתומים עשירים בבטא-קראטין, בטא קראטין הוא חומר שהגוף מפיק ממנו ויטמין A, החשוב לשמירה על עור אחיד, מוצק וגמיש. בנוסף, הם מכילים נוגדי חמצון המעכבים את נזקי ההזדקנות בעור.

דגי סרדינים או סלמון: למניעת יובש בעור יש לאכול חומצות שומן, אותם שומנים מיטיבים המכילים ויטמין A ו-E באמצעות אכילתם של דגים: סלמון ומקרל וכן סרדינים.

אבוקדו: החומרים הפעילים באבוקדו מחלחלים אל השכבות העמוקות של העור, והופכים אותו לחלק, עדין ולח. האבוקדו עשיר בפוטוכימיקלים ופיטונוטריאנטים, שהם חומרים טבעיים הנמצאים בירקות וצמחים ומשמשים כנוגדי חמצון חזקים המגנים על העור מפני פגעים שונים.

ולמכורות לשוקולד יש לנו בשורה משמחת: מתברר כי לשוקולד מריר ישנה השפעה טובה על העור, והוא מומלץ למאכל על ידי רופאי עור. בפולי הקקאו מהם מיוצר השוקולד ישנם חומרים הנקראים פלבונואידים שהוכחו כבעלי יכולת לשקם ולשפר את מרקם העור ולהילחם בהתייבשותו . הם בעצם מונעים את אובדן הלחות מהשכבה העליונה של עור הפנים, משפרים את אורך חייהם של תאי העור, ואת יעילות ההעברה של חמצן וחומרי הזנה אליהם. יש לשים לב שכדי לקבל את כל היתרונות האלו מהשוקולד יש לצרוך רק שוקולד מריר בעל לא פחות מ-70% מוצקי קקאו.

שייק קולגן:  קולגן הוא חלבון מבני חשוב המהווה 80% ממשקלו היבש של העור, ו- 30% מכלל החלבונים בגוף. לקולגן תפקיד מרכזי ביצירת עור חלק, שער חזק ומלא, וציפורניים חזקות. הוא מקנה תמיכה מבנית ומאפשר זרימה מוגברת של דם וחומרי הזנה. לאחרונה הקולגן משווק כאבקה נייטרלית, המאפשרת ערבוב בשייקים למיניהם (כאשר גם הירקות או הפירות מהם בנוי השייק מסייעים לתזונה הבריאה) כך שהקולגן נספג במהירות וביעילות ותוצאות השתייה שלו ניכרות בטווח קצר, על עור הפנים והגוף.

אבקת קולגן Boost המיוצרת עם קולגן פטנטי, בטכנולוגיית Verisol.

חברת אלטמן משיקה את קולגן Boost אבקת קולגן חדשה המיוצרת עם קולגן פטנטי, בטכנולוגיית Verisol שהינו תהליך פירוק ייחודי שבסופו מתקבלים מקטעי קולגן קטנים (התואמים לקולגן של העור), מקטעי הקולגן נספגים בגוף דרך מערכת העיכול ופועלים באופן ממוקד על תאי העור בשכבות העמוקות ומעודדים את תאי העור לייצר קולגן חדש. נטילת אבקת הקולגן גורמת לשינוי שיווי המשקל של בנייה והרס לטובת יצור קולגן ותוך שבועות אחדים ניכרים שיפור בגמישות ולחות העור, במרקם שלו, והפחתה משמעותית בעומק הקמטים.

Verisol הוא רכיב קולגן פטנטי מהמובילים בעולם, שיעילותו נתמכת במחקרים קליניים במחקר בו השתתפו 114 נשים בגילאים 45-65, נטילה יומיומית של 2.5 גרם קולגן Verisol העלתה את רמות הקולגן בעור והפחיתה משמעותית את כמות הקמטים והקמטוטים באזור העיניים. בתום 8 שבועות שימוש חל שיפור של עד 50% בעומק הקמטים. כמו כן קולגן Boost של “אלטמן” מכיל תוספת ויטמין C התורם גם הוא ליצירת קולגן.

קולגן Boost מגיע כאבקה בטעם נייטרלי, המאפשרת ערבוב עם כל משקה / שייק, כולל משקאות חמים כגון קפה, כך שהמוצר נוח וקל לשימוש ולהתמדה כשהקולגן נספג במהירות וביעילות ותוצאות השתייה שלו ניכרות בטווח קצר, על עור הפנים והגוף. האבקה מגיעה ב- 30 שקיות אישיות המיועדת להמסה במשקה.

מחיר: 189 שקלים.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך