טיפים לטיפוח עור הפנים.

שגרת טיפוח שמתאימה לשינויי האקלים יכולה לעזור לנו בשמירה על עור פנים בריא, מבריק וחיוני גם בקיץ. החל משתיית מים ועד תפריט תזונתי עם ויטמינים, הנה המדריך המלא.

שינויי מזג האוויר משפיעים על עור הפנים ודורשים התאמה של שגרת הטיפוח. בחורף למשל האוויר יבש ולכן העור זקוק ללחות, אך בקיץ אותו קרם לחות עלול לגרום לתוצאה הפוכה ולפצעונים בקרב בעלי עור שמן. כמו כן, מזג האוויר הים תיכוני בישראל מציב אתגר לכל מי שרוצה לשמור על עור פנים נקי ויש כמה טיפים בסיסיים שאותם חשוב לאמץ.

קודם כל, זו בדיוק התקופה לתרגל שתיה מרובה של מים. 10-15 כוסות מים ביום יעשו פלאים לעור הפנים, יגבירו את קצב חילוף החומרים ויעזרו בשמירה על משקל גוף תקין. מומלץ להחליף משקאות מתוקים ומסוכרים במים ולהחזיק בהישג יד בקבוק בטמפרטורות נעימות.

איך שומרים על שגרת איפור וטיפוח בקיץ?

נשים שמתאפרות כל יום ורוצות לשרוד את שינויי מזג האוויר של הקיץ צריכות להקפיד לנקות את העור עם מים, ולא רק עם מטלית להסרת איפור. הסיבה היא שעל המטלית להסרת איפור יש סבון והשאריות שלו עלולות לגרום נזקים לעור העדין בפנים. מנגד, שטיפת הפנים במים בלבד אחרי ניקוי העור עם סבון יעזור להשיג את התוצאה המבוקשת ולשמור על עור הפנים מבריק וחיוני.

טיפ לא פחות חשוב בהקשר לשגרת הטיפוח בקיץ הוא להשתמש בקרם לחות ומקדם הגנה לפנים. מומלץ להשתמש במקדם הגנה לפני כל יציאה מהבית, למרוח אותו גם על גב כפות הידיים ולחפש מקומות מוצלים כדי שהעור לא יתקמט. חוץ מזה, עדיף להשתמש במוצרים נטולי שומן ועל בסיס מים בלבד ולשלב פילינג שבועי בשגרת הטיפוח כדי להסיר את הצטברות התאים המתים.

מה הקשר בין תזונה ועור הפנים?

תפריט יומי מאוזן ובריא תמיד מומלץ, אך בתקופת הקיץ יש לו חשיבות מיוחדת: התזונה משפיעה ישירות על עור הפנים והיא קובעת האם יופיעו עליו פצעונים, כתמים או קמטים. אם העור נוטה להופעת פצעים, מומלץ להוריד מהתפריט מאכלים מטוגנים, שוקולד או אפילו מוצרי חלב ולנסות להשיג את הסידן בדרכים אחרות. במקביל, יש להכניס אליו ירקות ופירות מכל הסוגים ולהרבות במזונות כתומים שמספקים בטא-קרוטן.

בחודשי הקיץ לא תמיד יש זמן לספור קלוריות ולהכין אוכל מזין. הפתרון יכול להיות נטילת ויטמינים ולטפח את עור הפנים תוך כדי חיזוק הגוף. חומצה פולית מסוג 9B למשל עוזרת לנקות את הגוף מרעלים, בעוד ויטמין A מטפל בעור יבש וקשקשים. ויטמין E נוגד חמצון ועוזר להתמודד עם בעיות של זיהום, חשיפה לשמש, כתמי גיל וסימני מתיחה וויטמין C משתתף ביצירת הקולגן הדרוש לבניית רקמות החיבור, איחוי פצעים ושמירה על מראה עור טבעי.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך