כיצד להתמודד עם בעיות “עור בוגר”?

תהליך ההזדקנות אינו פוסח על עור הפנים כך שבגיל מבוגר העור מאבד מהאלסטיות שלו והופך להיות פחות גמיש, יבש ודק. גם גוון העור כבר אינו אחיד ומתחילים להופיע עליו כתמים, קמטים ואף חריצים עמוקים.

מרים זהבי, קוסמטיקאית ונשיאת חברת הקוסמטיקה “כריסטינה” מעניקה מספר טיפים:

קמטים, עמימות ומרקם דק של העור הם המרכיבים הידועים והבלתי נמנעים המסמנים את הזדקנות העור. בתהליך טבעי זה הנוצר עקב פגעי הזמן אנו עדים לתופעות שונות, ביניהן תזוזה של שרירים הגורמת להופעתם של קמטי הבעה, ירידה בגמישותו של העור,  חוסר איזון בהורמונים , איבוד מים ועוד. כל המרכיבים הללו רק מאיצים ומגבירים את חומרתן של בעיות כלליות אחרות הנגרמות כתוצאה מנזקי הסביבה השונים- קרינת שמש, זיהום, מזג אוויר לא טוב וכמובן, מרכיבים הקשורים לאורח חיים לקוי (תזונה לא מאוזנת, אלכוהול, עישון וכדומה).

בעור בוגר, פעילות אנטי אייג’ינג איננה מספיקה ואנו נדרשים לעשייה רחבה יותר שתגרום להופעתו של עור צעיר וחדש. פעילות זו דורשת תוכנית מניעה רחבה שתכלול בין השאר פתרון לאייג’ינג הפנימי הטבעי של הגוף ושינוי הנזק שנגרם במבנה התאי של האפידרמיס (שבו בעצם מתפתחים סיבי הקולגן ומושגת הגמישות הטבעית של העור).

רוב טיפולי האנטי אייג’ינג שאנו מכירים מתמקדים בעיכובם של סימני הזדקנות העור המוקדמים כמו קמטים וקמטוטים. כדי לשפר את מראה העור ולקבל מראה עור צעיר יותר  יש חשיבות רבה לשילוב של טיפולי אנטי אייג’ינג גם בבית וגם במכונים מקצועיים ולהקפיד שאלה יהיו טיפולים סדרתיים על מנת להאיץ את התוצאות.

להלן כמה המלצות לטיפול בעור בוגר :

מומלץ לא לנקות את הפנים בתכשירים שמכילים שמנים מינרלים שאוטמים את העור ומונעים ספיגה של החומרים הפעילים שמונחים על הפנים.

אם מבצעים פילינג יומיומי עדין בעור בוגר – רצוי להשתמש בפילינג על בסיס חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות בשילוב ויטמין A , אשר עוזרות בשיקום ומיצוק העור ומעדנות את תופעות ההזדקנות כמו קמטים וכתמים.

בעור בוגר מומלץ להשתמש בקרמי לחות עשירים במים ובחומרי אנטי אייג’ינג,  להרבות בשימוש בסרומים ובקפסולות מולטי ויטמינים.

לקבל מראה עור זוהר ומבריק – מומלץ ביותר להשתמש לפחות פעם בשבוע במסכה מזינה או לחות על מנת לשמר את המעטה השומני שקיים על העור, להגן על התייבשות העור חיצונית וכך גם למנוע בריחת לחות.

חובה בכל גיל להשתמש במגני שמש באופן קבוע ולמנוע כתמי פיגמנטציה הנובעים משינויי הגיל.

חשוב לדעת לזהות את סוג עור הפנים שלנו על מנת לדעת לטפל בו נכון איך עושים זאת:

עור שמן:

זיהוי: הניחו ממחטת נייר על המצח והסירו כעבור כמה שניות. במידה והצטברו על הממחטה נקודות רבות של שומן אז התברכתן בעור שמן.

ניקוי: נקו את הפנים עם סבון או ג’ל ללא סבון שרמת ה- PH  שלו הנה 5.5 ולאחר מכן הקפידו על מריחת פילינג גרגרי או משחתי .

מסיכה: הניחו מסיכה לעור שמן המכילה חומרים כמו שמרים או אבץ. הסירו אותה על פי הוראות היצרן.

לחות: קרם לחות לעור שמן המכיל רכיבים כמו מלפפון, רוזמרין, חומצה היאלרונית או פרופוליס.

עור מעורב:

זיהוי: נקו את הפנים והמתינו כשעתיים. הניחו ממחטת נייר והדקו אותה אל הפנים בעדינות. לאחר ההסרה העמידו אותה מול מקור אור . במקרה ותבחינו בכתמים שומניים רק במרכז הממחטה אז התברכתן בעור מעורב.

ניקוי: באופן דומה לניקוי עור שמן: כשלב ראשון ניקוי עם סבון פנים, מוס או ג’ל ולאחר מכן פילינג משחתי או כזה המגיע במרקם קרמי (ומסירים אותו על ידי שפשופו).

מסיכה: מרחו מסיכה לחותית שמתייבשת באופן חלקי על הפנים (כאשר בסיום מסירים רק את מה שלא נספג עם טישו) ומכילה קולגן, אלסטין או ויטמינים. קראו את הוראות היצרן ופעלו על פיהן.

לחות: חפשו קרם לחות לעור מעורב עד שמן.

עור חסר לחות

זיהוי: לחצו עם האצבע באמצע הלחי ובדקו- במקרה ועורכן מתיישר ואין סימן ללחיצה אז מצב הלחות תקין אבל, אם במקרה נשארת גומה שמתיישרת לאיטה אז סימן שעורכן משווע ללחות.

ניקוי: נקו את העור עם שמן הידרופילי או בעזרת סבון רגיל. לאחר מכן בצעו שני פילינגים- הראשון גרגרי שפותח את הנקבוביות והשני, פילינג בהמסה, כלומר כזה המכיל חומצות הממיסות את הדבק הבין תאי ומאפשרות לחומרי ההזנה לחדור פנימה ביתר קלות.

עיסוי: הניחו סרום לחותני על גבי העור המכיל קולגן או חומצה היאלרונית (ניתן להשתמש גם באמפולה המכילה את אותם רכיבים) ובצעו עיסוי עם כריות האצבעות למשך חמש דקות. במידה ותרצו להאיץ את חדירת חומרי הלחות שבסרום/ האמפולה תוכלו להניח אבני בזלת (ניתנות לרכישה במרכזי קוסמטיקאיות ובבתי ספא) בקערת מים חמים למשך 15 דקות ולעסות גם איתן את הפנים.

מסיכה: הניחו מסיכה לחותית שאיננה מתייבשת למשך 10-15 דקות ואל תשטפו. בצעו עיסוי קל ואת השאריות הסירו עם טישו.

לחות: מרחו קרם לחות המכיל אצות ים, קולגן, או חומצה היאלרונית.

עור רגיש

זיהוי: בעזרת מברשת איפור או כל מקלון אחר סמנו צורת איקס על המחשוף. במידה ואתן שייכות לקבוצה זו תשאר אדמומיות על עורכן.

ניקוי: נקו את הפנים עם חלב פנים ומי פנים המכילים קמומיל או אזולן הידועים בתכונותיהם המרגיעות. לאחר מכן בצעו פילינג בהמסה, רצוי אנזימטי הידוע כידידותי לעור בכלל ולעור רגיש בפרט.

מסיכה: הניחו מסיכה לחותית שאיננה מתייבשת (כלומר, שלא צריך לשטוף אותה) ומכילה מרכיבים מרגיעים אלוורה, קמומיל או אצות ים.

לחות: מרחו קרם לחות, עדיף כזה המותאם לעור רגיש ומכיל בין השאר קמומיל, אזולן, אצות ים או מנטול.

עור סבוראי

זיהוי: על ידי מראה עין: סבוראה תתבטא בקשקשת ואודם המופיעים בין הגבות ובכנפות האף.

ניקוי: נקו את הפנים עם חומר ניקוי במרקם ג’ל שלא יהיו בו אלכוהול או שמנים ולאחר מכן בצעו פילינג שאיננו דורש שפשוף בלבד .

מסיכה:כדי להרגיע את העור הכינו קערה גדולה עם מים רותחים ,שימו אותה על מקור חום (כמו תנור למשל) והניחו את ראשכן בסמוך לאדים למשך עשר דקות. לאחר מכן, הניחו שכבה עבה של ג’ל אלוורה (לא טעיתן- זוהי באמת המסיכה!) והמתינו כרבע שעה. לאחר מכן, עסו בקלילות את העור ואת השאריות הסירו בעזרת מים פושרים.

לחות: מרחו קרם לחות במרקם ג’ל על בסיס מים . הזהרו משימוש בקרמים שומניים אשר עלולים לסתום את בלוטות החלב ולהחמיר את הבעיה.

עור יבש

זיהוי: עור יבש הנו עור מאוד מתוח (בתחושה) שכאשר מורחים עליו קרם ההרגשה משתנה. כמו כן, אם תכווצו את השפתיים לצורה הדומה לדג ותראו קמטוטים רבים סביב השפתיים ובתוכן תוכלו לאשר את התחושה.

ניקוי: נקו את הפנים בעזרת שמן הידרופילי או עם חלב פנים ומי פנים ולאחריו הניחו פילינג בהמסה המכיל חומצות אלפא הידרוקסיות.

עיסוי: מרחו סרום המכיל את הויטמינים C+E ומעליו פזרו כמה טיפות של נבט חיטה. עסו את הפנים למשך 10 דקות. התמקדו בעיקר באזורים בהם הופיעו כבר קמטוטים.

מסיכה: מרחו מסיכת הזנה המכילה שמנים צמחיים כגון גזר, אבוקדו או נר הלילה ומעליה מרחו שכבה של אלג’ינת- חומר המגיע כאבקה ואותו מערבבים עם חלב או מים כדי שיאטום את המסיכה ויחדירה לעומק העור. כאשר החומר מתייבש הסירו את המסיכה בעדינות.

לחות: מרחו לחות מזינה לעור יבש המכילה מרכיבים כמו חומצה היאלרונית וקולגן.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך