איך לטפח ולשמור על שגרת הטיפוח והאיפור בחורף.

אנו בעיצומה של עונת החורף, בה אמצעי החימום הביתיים גורמים לעור הפנים להתייבש ולהפוך למחוספס ודווקא בעונה הזו יש חשיבות גדולה מאד לשמירה וטיפוח של עור הגוף, על מנת להימנע ממצבי יובש קשים, המתבטאים מייד בגירודים וקילופים.

דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה של קליניק מסבירה: אם את נמנית על הנשים המשתמשות  בקפדנות במוצרי קוסמטיקה המיועדים לסוג עורך, ולמרות זאת עור הפנים שלך שומני ומלא פצעים ביום אחד ויבש מאוד ביום אחר, אז את כנראה סוג עורן לא אובחן כראוי והמוצרים שאת משתמשת בהם לא מתאימים עבורך בתקופת החורף. זו הסיבה עשל מנת לוודא את צרכי העור על פי עונות השנה מאד חשוב לבצע אבחון עור מספר פעמים בשנה.

העצה הנפוצה ביותר לשמירה על עור פנים קורן היא שתייה מרובה של מים  בכל עונות השנה אך גם חשוב לא פחות להשתמש בקרם לחות יעיל וטוב, קרם הגנה מפני השמש וסרום המתאים לסוג עורך.

כללים לשמירה על עור מפני התייבשות של דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה של קליניק בישראל:

לשמירת הלחות של העור, יש להימנע מחימום יתר של החדרים.

אזורים בגוף יטופלו טוב יותר אם נתמקד בהם ונעניק להם את תשומת הלב הראויה. כל אזור, רצוי שיטופל בקרמים אשר מיועדים לאזור שלו ( תזכרו – תפסת מרובה , לא תפסת). בפנים השתמשו בקרם המיועד לפנים ובגוף – בקרם לגוף כמובן.

גם בחורף השמש היא אחד הגורמים הראשונים ליצירת עור יבש וקמטים. אל תשכחי למרוח מסנן קרינה בעל SPF גבוה לפני כל יציאה מהבית ולא רק על הפנים: על הידיים, על הצוואר ועל כל פיסת עור שרואה אור.

יש לנגב את העור מיד לאחר המקלחת, ולא לתת למים להתאדות מעצמם. מומלץ לנגב בטפיחות ולא למשוך את המגבת על הגוף בחוזקה.

בחורף הרגליים נמצאות כל היום בגרביים ולכן מומלץ לאחר הרחצה, להקפיד לייבש את כף הרגל במגבת, בעיקר בין האצבעות (וכך תמנעי פטריות). מומלץ לפזר גם אבקת טלק בין האצבעות.

מומלץ לרכך ולשמן את כפות הרגליים כל ערב אחרי המקלחת (כשהנקבוביות פתוחות) בקרם רגיל עשיר.

לבעלות עור קשה וסדוק מומלץ לעשות פילינג אחת לשבוע. כמו כן כדי לתקן, לטפח ולשמר את העור, ועל מנת שיהיה מסוגל לשמור על מאגר המים בתוכו, יש להחזיר לו רמה אופטימלית של לחות ע”י הזנת העור בקרם לחות, איפה ? ברגליים?.

בחורף מומלץ לבצע פילינג בעור הפנים. במהלך כל השנה ניתן להשתמש בתכשיר פילינג ביתי באופן קבוע אחת לשבוע, אולם בחורף אפשר לעשות פילינג עמוק יותר במכון יופי. זהו  אחד האמצעים היותר יעילים לטיפול בעור יבש. יש כמה סוגי פילינג. רצוי להתייעץ עם קוסמטיקאית מומחית על סוג הפילינג הרצוי. פיליניג עמוק , נעשה בדרך המרפאות או במקומות מוסמכים לכך. פילינג בינוני כדאי לעשות ביום חמישי בשבוע. הוא ישאיר אותך אדמומית בשישבת אך תוכלי לתפקד ולצאת כבר ביום ראשון.

מומלץ להשתמש במסכות ניקוי מטהרות להרגעת העור, וכן במוצרים המכילים פרה-רטינול וויטמין C (נוגד חמצון). כמובן שיש להשתמש באופן קבוע בקרמים ליום וללילה, המעשירים את עור הפנים בלחות ובונים את תאי העור במשך הלילה.

מומלץ להשתמש במוצרים ללא בישום כדי לא לגרום לגירויים נוספים.

מומלץ להשתמש באל-סבון עדין, נוזלי או מוצק שאינו מייבש  את העור.

ניתן להשתמש בתחליב רחצה אותו שמים באמבט והוא יוצר שכבת הגנה על העור לשימונו ומניעת התייבשות נוספת.

טיפול בעור יבש נעשה גם מבפנים: צריכה של תוספי מזון חיוניים כמו אומגה 3 או מולטי ויטמין משלימה את העבודה.

שרון גוטליב, מנהלת ההדרכה של אסתי לאודר בישראל מוסיפה וממליצה על שינוי בשגרת הטיפוח והאיפור עונת החורף: 

מומלץ להחליף את מרקמי הקיץ הקלים, שברובם היו על בסיס מים או ג’ל, למרקם עשיר יותר על מנת להעניק הזנה ולחות לעור.
אפשרות נוספת, היא לשלב מוצר תיקון (סרום) על מנת להגיע לתוצאה טובה יותר ואפקטיבית.

רובינו נוטות לנהל שגרת טיפוח בבוקר, זה הזמן גם להוסיף קרם לילה במרקם עשיר יותר, כידוע בלילה העור אינו חשוף לקרינה ורדיקאלים חופשיים וזה הזמן לטפל ולשקם. למי שמרגישה שהעור יבש מגורה ואדמדם, מומלץ להשתמש במוצרים בעלי מרקם עשיר ומפנק ושאינם ריאקציוניים.

שרון גוטליב מוסיפה שהחורף מביא איתו שינוי גם בדרכי האיפור שלנו ובמוצרים בהם אנו משתמשים, משום שהעור בתקופת החורף מקבל גוון קריר ומעודן יותר, והיות והשמש כבר אינה חזקה ואגרסיבית ולכן, זה הזמן להתאים מחדש את גוון המייק- אפ בדרך כלל בחצי טון עד טון בהיר יותר מהגוון בו אנחנו משתמשות בקיץ. בנוסף, ניתן להשתמש במרקם עשיר יותר (מייק- אפ קרם ולא פודרה).

בחורף רצוי לאמץ מראה שהוא מט, ליצור קונטרסטים בפנים, לדוגמא, פנים בהירות עם עיניים מודגשות היטב.

באופן כללי, טכניקת האיפור בנויה יותר ובעלת שלבים רבים יותר עם שימוש ב: איילנר, סומק פיסולי, גבה מעוצבת, שפתון מודגש וכו’.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך