כל מה שרצית לדעת על טיפוח עור הפנים בסתיו.

עונת המעבר עלולה להיות הרסנית לעור פנינו בשל הטמפרטורות הנמוכות, היובש והחימום הביתי. חשוב להיות מודעות לכך ולהתחיל לטפל בעור הפנים מבעוד מועד.

טיפול פנים בעונת המעבר הוא אחד הטיפולים החשובים. עור הפנים הוא אחד האזורים היותר רגישים, ולכן עליך לתת לו את הטיפול הנכון, במיוחד בחודשים המדוברים. שינויי מזג האוויר, תנאי הסביבה- גשם וקור ביחד עם אוויר יבש הם שילוב בעייתי לאותו אזור. בחודשים האלו חשוב להקדיש תשומת לב רבה לעור הפנים שכן העור מאבד מהזוהר שלו ומבריאותו.

“בתקופת המעבר עור הפנים נעשה יבש מאוד וחוסר הלחות באוויר גורם לו לאבד לחות במהירות ולהפוך לעור מגורה. לכן, עבור אנשים רבים, ימי המעבר מסמלים את בואם על גבי הלחיים, כאשר הן מקבלות צבע ורוד סמוק ויובש על עור הפנים, הידיים וכפות הרגליים”. מסבירה גלי פלטינוב קוסמטיקאית מחברת הקוסמטיקה ‘כריסטינה’: “הבעיה היא יותר מסתם תחושה כללית של אפרוריות ויובש. בדרך כלל העור מתאפיין בקילוף קל , סדקים ובמקרים גרועים גם אקזמות. ברגע שהחום הופך להיות חום פנימי, העור מתחיל להתייבש ולכן טיפול פנים הוא קריטי בשלב זב על מנת לחזק את העור כדי שיישאר לח ובריא”.

661

“בשלב הראשון חפשו מומחה – גשו לקוסמטיקאית או לבית מרקחת ואפילו לרופא עור במידת הצורך כדי לקבל עצה כללית לטיפוח העור. לפעמים פעם אחת היא השקעה טובה לכל העונה. מומחה כזה יכול לנתח את סוג העור, להעניק לך טיפול טוב ולתת עצות למוצרי טיפוח מתאימים”.

“בשלב השני”, ממשיכה פלטינוב  “החליפי את קרם הלחות היומיומי שהשתמשת בו עד כה באביב ובקיץ. תנאי מזג האוויר משתנים, כך גם צריך להחליף את שגרת הטיפוח הקיצית. התאימי לעצמך קרם על בסיס שמן ולא על בסיס מים, קרם כזה יוצר שכבת מגן על העור ושומר על הלחות. (קרמי לילה רבים הם על בסיס שמן). יחד עם זאת היזהרי לא להשתמש במוצרים שמנונים מידיי לעור הפנים. לא כל השמנים מתאימים והם עלולים לסתום את הנקבוביות בעור הפנים”.

659

“רמת לחות נמוכה בעור היא הגורם ראשון בחשיבותו להזדקנות מוקדמת של העור והופעת קמטוטים וקמטים. בתקופת זו יש אפשרות לשקם את העור מנזקי הקיץ ולתת טיפול מונע ליובש שנגרם מהחימום וההסקה. שיקום העור מתבצע על ידי טיפולי החדרת לחות וחידוש העור. הטיפול המומלץ הינו סדרה של 4-5 טיפולים במכון קוסמטי הכוללת החדרת חומרים פעילים המנקים את השכבות הראשונות ומאפשרים לחומרים מחדירי הלחות להיכנס פנימה”.

“רעננו את העור באמצעות טיפול פילינג עדין המותאם לעור הפנים, להשלת התאים המתים. הוא מעניק מרקם וגוון אחיד יותר לעור והכנתו לקליטה טובה יותר של המרכיבים הפעילים שבשאר חומרי הטיפוח. “פילינג, למשל, יאפשר קבלת מרקם וגוון עור אחיד יותר המבטיח, בהמשך העונה, מראה עור, יפה ועמיד יותר. עלייך לזכור ששמירה על עור הפנים זה לא משהו נקודתי, אלא תהליך קבוע. זכרי לשמור יומיום על עור הפנים והשתמשי בקרם לחות בעל מרקם קל, הנספג מהר בעור שמכיל גם מסנן קרינה. גם בעונת המעבר קרני השמש מגיעות אלינו”.

662

“מתחת לקרם הלחות השתמשי בסרום שתפקידו להעניק לחות לעור על בסיס מימיי. פעם בשבוע עשי לך טיפול בבית הכולל פילינג ואחריו מסכה לחותית”.

“עונה זו היא הזדמנות מצוינת לשימוש בקרמים עשירים במיוחד ומזינים וזאת בשל הירידה בפעילות בלוטות הזיעה והחלב. בקיץ מתרחשת פעילות יתר של בלוטות אלה, עובדה המונעת חדירה וספיגה טובה של תכשירים בעלי מרקם עשיר. לכן, בעונת המעבר  מומלץ להשתמש בתכשירים בעלי מרקם עשיר ומזין בתדירות גבוהה המסייעים לעור היבש ל”שחזר” את רקמות העור, לאגור מים ולשמור על איזון הלחות בעור.

658

התקופה הזו היא מצוינת לטפל בנזקי השמש של תקופת הקיץ וצריך “לנצל” את העונות האלו לטפל בעור בתכשירים המסייעים בהבהרה ומעניקים גוון אחיד וזוהר לעור. הרבו להשתמש בתכשירי פילינג ומסיכות להסרת תאים מתים ולחיטוי וניקוי עמוק של העור”, דבר נוסף שחשוב להתמיד בו הוא שתיית מים. כאשר הטמפרטורות מצטננות להן, אנשים נוטים לשתות פחות מים, אך להם יש חשיבות רבה שכן הם מספקים לחות לעור מבפנים ומבחוץ.

מזג האוויר החורפי יכול להיות אכזרי והרסני לעור פניך. על ידי טיפול נכון בעור הפנים והכנסת הטיפולים לשגרת חייכם, אתם יכולים להיות בטוחים שעורכם יהיה בריא יותר וקורן יותר- גם בעונת המעבר.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך