מותגי הקוסמטיקה המעניינים שיצאו מהארץ.

מוצרי קוסמטיקה ישראלים מגיעים היום לכל העולם וזוכים להצלחה באירופה, ארצות הברית והמזרח. אחרי אילו מותגים שווה לעקוב ואיך זה קשור להיקף היצוא? הנה כל התשובות.

חברות ישראליות מסוימות שפועלות בענף הקוסמטיקה הצליחו לחדש ולהטביע חותם גם בחו”ל. המותגים הגדולים מנצלים מצד אחד את הטכנולוגיה המתקדמת בישראל ואת כוח האדם הזול, בעוד מצד שני הן מביאות איתן פתרונות קוסמטיים חדשים ומרעננים. התוצאה היא נתח גבוה שאותו לוקחות חברות הקוסמטיקה מכלל היצוא והרבה עניין שמגלים קמעונאים גדולים במותגים המקומיים.

לפי נתונים של מכון היצוא, 65% מתחום הקוסמטיקה מתמקד במוצרי טואלטיקה כמו מגבונים לחים, חומרי ניקוי לשמירה על היגיינה וכן הלאה. רק בשביל לסבר את האוזן, יצוא ענף הקוסמטיקה הגיע בשנת 2009 ל-417 מיליון דולר והתחלק בין 150 יצואניות מישראל.

אז מי השחקניות הבולטות בענף?

המוצרים מירוחם, היצוא ליפן.

חברת GIGI היא דוגמא מעולה למותג קוסמטיקה מעניין שיצא מהארץ והתרחב לכל העולם. מוצרי החברה מיוצרים בירוחם ומאז הקמתה בשנת 1957 הספיקה GIGI לייצא אותם לגרמניה, ארצות הברית, הונגריה, מדינות ברית המועצות לשעבר ואפילו יפן והמזרח הרחוק.

חברת GIGI מתמחה במגוון סדרות של מוצרים קוסמטיים. היא מציעה בין היתר את הסדרה האקולוגית-אורגנית שמתכתבת עם טרנד הבריאות העולמי, ואת הערכה הביתית לטיפול באקנה שמיועדת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. כמו כן, אנחנו בישראל מרוויחים מהיציאה של GIGI לחו”ל כי המחירים מעבר לים גבוהים בעד 40% בהשוואה אלינו.

700 עובדים ויצוא של 40% מכלל המכירות.

עוד חברה ישראלית מסקרנת ומוכרת שפועלת בענף הקוסמטיקה היא ד”ר פישר. את מוצרי ד”ר פישר מייצרים בבני ברק, צריפין והגליל התחתון והפעילות שלה בחו”ל החלה בשנות ה-70 של המאה הקודמת. בבעלות ד”ר פישר נמצאת הרשת “בודי שופ” והיצוא שלה למעל 30 מדינות מהווה כ-40% מנתח המכירות.

לחברת ד”ר פישר יותר מ-1,000 מוצרים שונים בקטגוריות של יופי, טיפוח, הגנה על השיער והגנה על השמש. הרבה מוצרים של החברה נחשבים לסטנדרט מקובל, כמו למשל בתחום של תינוקות, וזאת בעיקר בגלל המחירים האטרקטיביים וההיצע הרחב.

קוסמטיקה מהמקום הנמוך בעולם.

קשה לדבר על מותגי קוסמטיקה שיצאו מישראל בלי להזכיר את ים המלח. המקום הנמוך בעולם כבר ידוע כמוקד עלייה לרגל עבור כל מי שרוצה לדאוג לבריאות לטיפוח הגוף, אז אין פלא שחברות גדולות כמו AHAVA ידעו לנצל את זה.

חברת AHAVA הוקמה בשנת 1988 ובשיאה היו לה 250 עובדים. מאז שנת 1992 היא מייצאת את המוצרים שלה לחו”ל ובעיקר לארצות הברית, עם התמקדות בבתי כלבו ומכוני קוסמטיקה יוקרתיים. היקף המכירות של AHAVA בשנת 2009 למשל עמד על מיליון דולר, תודות ל-7 קווי מוצרים שמתבססים על רכיבים מים המלח.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך