בשמי סתיו חורף 2017-2018, כיצד לבחור בושם, כיצד להתבשם וכיצד לשמר את ריח הבושם.

למרות שבחירת הבושם היא אישית ומבוססת על טעמנו האישי ועל כימיית גופנו, הבשמים, נחשבים למתנות פופולריות ויוקרתיות, כך שאם חשוב לנו לקלוע לטעמם של מקבלי המתנה, חשוב לתת  לדיילת בעת קניית מתנה, כמה שיותר פרטים על מקבל המתנה כמו: גיל, תיאור גוון עור, הגוף ותיאור האישיות. ככל שימסרו יותר פרטים, תדע דיילת הבישום להתאים את הבושם שיהלום את טעמו של מקבל/ת המתנה, בנוסף  כדאי לבקש מהדיילת, דוגמיות של הבושם, על מנת שתהיה אפשרות להתרשם מן הניחוח עוד לפני פתיחת האריזה.

 הוגו בוס THE SCENT INTENSE תו עליון: פריחת פרסייה ואפרסק, תו ליבה: פרח האוסמנטוס אבסולוט, תו בסיס: קקאו קלוי וונילה. מחיר 279.00 ₪

הוגו בוס, THE SCENT INTENSE תו עליון: ג’ינג’ר והל, תו ליבה: לבנדר ופרי המנינקה .תו בסיס: עור ופולי ונילה. מחיר: 319.00 ₪.

לכבוד השנה החדשה אשר בפתח ולפני שאתם רוכשים בושם לאנשים הקרובים, או כרכישה אישית, הנה כמה עובדות חשובות על עולם הבישום והבושם והיכרות עם הבשמים החדשים לסתיו-חורף 2017-2018.

האם ידעתם שבעבר, הבשמים נועדו להביא ברכה ואף למנוע מחלות?

 

SEXY RUBY מייקל קורס. תו עליון: פטל, משמש, דוואנה, פלפל. תו ליבה: אבסולוט פריחת תפוז, סמבק יסמין הודי ועלי כותרת של ורד. תו תחתון: גבישי אזוב, עצי קשמיר, פולי וניל. מחיר: 399.00 ש”ח.

ניתן לחלק את משפחת הריחות ל-3 קבוצות עיקריות: ניחוחות קלילים ורעננים, ניחוחות עמוקים, חמים ומתוחכמים וניחוחות מתובלים.

 GUCCI BLOOM תו עליון: מנדרינה ,תפוז, חבוש וריבס תו לב: ג’ינג’ר, פלפל שחור.  תו ליבה: עץ ארז, ענבר יבש, מושק. תו בסיס: וניל ונגזרת של פצ’ולי. מחיר: 499.00 ₪.

מהיכן מקבל הבושם את ריחו?

תווי ריח המשמשים את תעשיית הבשמים מופקים מן הטבע: מעולם הצומח, מתבלינים, מחומרים המצויים בים ומעורות של בעלי חיים. אולם קיימים גם ניחוחות המופקים בתנאי מעבדה ומחומרים סינתטיים המחקים את הריחות הטבעיים באופן כמעט מושלם.

GIORGIO ARMANI בבושם Sì Nacre תו עליון: נקטר של דומדמנית שחורה, שיפרה מודרנית, ועצים בהירים מושקיים.  ליבה: וניל אבסולוט, תמצית וניל, ורד דמשק עם נגיעות של פצ’ולי, פרזיה. תו בסיס: עצים בהירים עשירים בענבר. מחיר: 349 ₪

KENZO WORLD תו עליון: פרחוניות של עלי כותרת פרחי הפיאוני. תו ליבה: פרחי היסמין המצרי. תו מרכזי: מולקולת האמברוקסאן. (מולקולה מתמציות טבעיות המדמות ניחוח ענברי). מחיר: 419.00 .

מהי משמעות התווים שמרכיבים את הבושם?

כל הבשמים מורכבים מתמצית ניחוחות בשיטת הפירמידה. לאחר שהיצרניות החליטו על הנוסחה המתאימה להכנת הבושם, יוצרים הכימאים במעבדה את ההרמוניה הריחנית בפירמידה, המורכבת משלוש שכבות של תווים: תו עליון, תו הלב והתו התחתון.

בראש הפירמידה כאמור נמצאים התווים העליונים, המהווים כ-20% מתמצית הבושם. הם מורכבים מפירות הדר ומספקים למשתמש את ההרגשה המרעננת, המתקבלת בהתזה ראשונית, שנמשכת כ- 15 דקות לערך. במרכז נמצא לב הבושם, התווים המרכזיים, המהווים כ-30% מהבושם. הם מורכבים מעצים ומעלי פרחים ומפיצים ניחוח עד כשעתיים. בבסיס נמצאת נשמת הבושם. אלה הם התווים הבסיסיים, המהווים כ-50% מכלל הבושם. הם מורכבים מתבלינים, אזוב, עובש ופרומונים סינתטיים (המחקים חומרים כימיים שהגוף מפריש, ושמשפיעים על מידת המשיכה המינית). ה”דבק” הקושר את שלוש השכבות הוא אלכוהול בריכוז של 96%. לאחר הוספת האלכוהול מניחים לבושם לתסוס כמה חודשים (מינימום ההכרחי הוא שלושה חודשים) שאחריהם מתקבל בושם בריכוז 20%.

RALPH LAUREN POLO BLUE EDP תו עליון: ברגמוט, הל, אקורד ימי. תו מרכזי: אקורד של שורש של אירוס כחול, ורבנה, ריחן, מרווה מרושתת. תו בסיסי: וטיבר, אקורד של זמש, פטצ’ולי, עצים פורחים. מחיר: 299 ₪.

 

דולצ’ה גאבנה Light Blue Intense תו עליון: לימון ותפוח גראני סמית. תווי לב: פרחי ציפורני החתול, הנמהלים ביסמין. תווי סיום: עצי הענבר מחיר: 449.00 ש”ח.

מה ההבדל בין :”פרפיום” ל-“או- דה טואלט”?

ההבדל בין או דה טואלט, או דה קולון ופרפיום הוא באחוז האלכוהול שהם מכילים. ככל שאחוז האלכוהול גבוה יותר, כך הבושם רענן יותר ואינו נשאר למשך שעות ארוכות. ככל שהבושם שמנוני יותר ומרוכז יותר בתמציות הניחוח, כך הוא נשמר לזמן ארוך יותר. הפרפיום-הבושם מכיל אלכוהול בריכוז של 96%. 40%-20% עוצמה על הגוף. לא מגיע עם מכל התזה או רולר. הפרפיום מגיע בבקבוקונים קטנים משום שהוא מרוכז. מאותה סיבה כדאי לשים מעט ממנו ולא לשפוך חצי בקבוק בכל התבשמות. כיום כמעט לא מייבאים פרפיומים לארץ משום שאין לכך דורש ובעיקר משום שמחירם יקר ביותר. האו-דה-פרפיום / או-דה-טואלט. מכילים אלכוהול בריכוז של 86%-80%. עוצמה של 20%-10%. או-דה-פרש / או-דה-קולון מכילים אלכוהול בריכוז של 60% בעוצמה של 3%-2% על הגוף. בושם ללא אלכוהול. מכיל בסיס שומני לחלוטין ותמצות מקסימאלי. עוצמה של 3%-2% בלבד.

ג’יבנשי DAHLIA DIVIN NUDE EDP תו עליון: פריחת תפוז תמצית המשמש. תו ליבה: כותרת של יסמין סמבק ושושנים. תו תחתון: מוסק לבן. מחיר: 449.00

ג’יבנשי GENTELMAN edt תו עליון: טוויסט פרחוני. תו ליבה: אזובין איריס אצילי אגס המתוק. תו תחתון: פאצ’ולי וניחוח של עור. מחיר: 349.00 ₪.

כיצד בוחרים את הבושם המתאים ?

לעולם אין להחליט על בחירת בושם ברגע הראשון של ההרחה. ניחוח חייב להתפתח על העור ואז ניתן להחליט אם הוא מתחבר לאופי ולאורח החיים שלנו. רצוי, לא להריח יותר משלושה בשמים בבת אחת, (זה מטשטש את חוש הריח). כדי לבדוק באופן הנכון את התאמת הבושם לריח הגוף האישי שלנו, מומלץ להריח את הבושם שהתזנו רק לאחר כ- 10 דקות מרגע ההתזה. לא מומלץ להריח יותר מ- 2-3 ריחות שונים בפרק זמן של כחצי שעה,  האף “יתבלבל” מכל הרחה נוספת. כאשר אנו מתבשמים בריח המתחבר לרעננות, ניקיון ואביביות, אנו חשים גם ברעננות ובהתחדשות, וכאשר אנו מתיזים על גופנו בושם בריחות המעוררים את החשק המיני אנו מרגישים סקסיים. ככל שאנו מתבגרים יותר יתאים לנו בושם עם ריח דומיננטי ו”כבד” יותר, וככל שגילנו צעיר יותר – יתאים לנו בושם עם ריח קליל ורענן יותר. יש להתחשב בריחות שאר המוצרים בהם אנו משתמשים – שמפו, סבון גוף, קרם גוף וכו’ כדי לא “להעמיס” עלינו יותר מדי ריחות שונים. בושם המיועד ליומיום נבחר בריח קליל יותר מאשר בושם אותו אנו מייעדים לערב ולבילויים. לא רק סוג העור, גם גוון העור משפיע על הריח המתקבל בהתזת בושם על הגוף – לגוון עור בהיר מתאימים בשמים בעלי ריח מתקתק ולבעלי עור כהה יתאימו יותר בשמים בעלי ריחות אקזוטיים. נשים, אוהבות להשתמש במספר בשמים במקביל ולכן רצוי ואף מומלץ לקנות לאישה בושם בבקבוק בגודל קטן עד בינוני.

“מאחר וכל אדם הוא עולם ומלואו ואין טעם אחיד ואין קונצנזוס והסכמה בענייני ניחוחות. קשה מאוד להגדיר מה הבושם המתאים למצב רוח מסוים, לגיל מסוים או לאירוע ספציפי. מה שלאחד יריח טוב, את האחר יכול פשוט לדחות. ומפה האימרה הידועה שעל טעם וריח אין להתווכח”.  בבחירת בושם אישי לך כמשתמש/ת, לעולם לא לבחור בניחוח רק בגלל שהוא מריח טוב על החבר/ה/האמא- אבא/האח/ות. החיבור בין הבושם לעורך שלך לא בהכרח יריח זהה לאופן שבו הוא נקלט אצל אחרים. מאחר ועוצמת הניחוח תלויה בריכוז תמצית הריח ועשויה להשתנות במזג אויר חום כאשר אנו מזיעים, מומלץ לשעות היום להשתמש באו-דה-טואלט מאותו הניחוח של האו-דה-פרפיום ואת האו-דה-פרפיום לשמור דווקא לערב ו/או לחורף.

DKNY NECTAR LOVE תווים עליון: פרזיה צהובה, מנדרינה, אשכולית, נקטרינה. תו מרכזי: יסמין, נוגט, פריחת תפוז, שזיף מירבל.  תו תחתון: ארז, וניל, מושק. מחיר: 329 ₪

אסתי לאודר MODERN MUSE LE ROUGE GLOSS תו עליון: מנדרינה, דובדבנים שחורים.  תו ליבה: גזר, פלפל ורוד, יסמין, ויניל, זעפרן. תו מרכזי: אקורד ויניל אדום ושרפי, פצ’ולי. מחיר: 299.00 ₪.

אם בכל זאת נתבקש להתאים בושם למשתמש/ת בהתייחס לאירועים חשובים, שעות היום וכדומה, מהם הטיפים שלך לבחירתו?

ההמלצה החשובה ביותר היא לבחור בושם שיתאים קודם כל לאישיות שלך ורק אחר-כך לנסיבות:

אם אתם עדינים ורכים לא מומלץ לך להשתמש בבושם כבד ודומיננטי.

בקיץ עדיף להשתמש בבשמים בעלי ניחוח רענן ואוורירי (פירותי, ימי).

בחורף ניתן להשתמש בבשמים בעלי ניחוח כבד וחם יותר (מתובלים, אוריינטליים)

כשאתם בדרככם לראיון עבודה, הימנעו משימוש בבושם דומיננטי שימלא את כל החדר. זה “חונק” את המראיין ועשוי להיות בעוכריכם.

אל תשתמשו בבושם כבד ודומיננטי במקומות בהם אינכם רוצים להותיר עקבות לאחר לכתכם…

לשיפור מצב הרוח – העדיפו להשתמש במשפחות בשמים שמזכירות לך תקופות יפות בחייך ו/או ימים או ניחוחות שעושים לך טוב בנשמה (לכל אחד ישנם ניחוחות אישיים, מסויימים..)

באופן כללי, בשמים על בסיס ארומטי יכולים להשפיע על מצב הרוח, ישנם כאלה שמרגיעים, ישנם אחרים שממריצים וישנם כאלה שמעניקים תחושת נינוחות ועדנה.

לפני השינה השתמשו בקרם גוף באותו הניחוח שאתם אוהבים – הוא יותר מעודן, הוא פחות מטריד את הסובבים והוא גם מעניק טיפול לעור.

אל תתיזו בושם על עורכם לפני חשיפה ממושכת בשמש. האלכוהול בשילוב השמש יכולים לגרום להיווצרות כתמים (אלא אם מצוין על הבושם שהוא נטול אלכוהול).

E.D.P VIP Private Show BRITNEY SPEARS תו עליון: תפוזי דם עם תפוח אדום ונקטר של מנגו. תו ליבה: זר סיגליות מפלרטטות עם זר פרחי התפוז ומגנוליה. תו תחתון: פטל וענבר זהוב ומוסק קטיפתי. מחיר 199.00 ₪.

קרליין UNCOVER DESIRE EDP תו עליון: פרח פלומריה ופלפל ורוד תו אמצע: שמפניה מבעבעת והדרים תו הבסיס: מאסק וסנדלווד אוסטרלי מחיר: 110 ₪

האם יש הבדל בין בשמי קיץ לבשמי חורף?

לאקלים השפעה ישירה על הניחוח שמתקבל על הגוף. קורה שרוכשים בושם בחורף באירופה הקרירה והמושלגת, וכשמגיעים אתו לארץ לא מבינים “איך יכולנו לטעות כל כך” – מזג האוויר, הלחות והטמפרטורה, משפיעים על התפתחות הבושם על העור. לכן, במדינות בעלות אקלים קר וממוזג יש העדפה לבשמים עשירים ומרוכזים יותר (פרפיום ואו-דה-פרפיום), בעוד שבמדינות חמות ובעונות האביב והקיץ מומלצות התרכובות הקלילות יותר: או-דה-טואלט וגרסאות הקיץ השונות שמושקות לבשמים ידועים. הסבילות שלנו לריחות משתנה עם ההתחממות, ואנו מעדיפים באופן בלתי מודע כמעט ריחות של ים, מים, ניקיון, עלים ירוקים וכל מה שנושא עמו זיכרון של קרירות נעימה.

GIORGIO ARMANI EMPORIO ARMANI YOU בושם לאישה ולגבר מחירים: 100 מ”ל 269 ₪ לאשה / לגבר 50 מ”ל 169 ₪ לאשה / לגבר.

כיצד להתבשם?

“נקודות הדופק” בגוף הם המקומות הנכונים ביותר להתיז בושם. נקודות אלה נמצאות בפרקי הידיים, בכפל הפנימי של המרפק, מתחת לתנוכי האוזניים, בתחתית הצוואר ומאחורי הברכיים.

ככול שהעור שמן יותר הבושם יהיה חזק יותר ויישאר יותר על העור.על עור יבש יש להתיז בושם לעיתים קרובות יותר או להשתמש בקרם גוף בניחוח הבושם או נטול ריח כדי שהבושם ייקלט טוב יותר על העור.

Desigual FRESH BLOOM edt תו עליון תמציות פטל פראי מלווה באקזוטיות המנגוסטין הטרופי תו הליבה יסמין סמבק ושושנים תו בסיס: אלמוג ועץ הארז. מחיר: 199 ש”ח.

דסיגואל דארק  DARK edt תו עליון: תווים אוריינטליים. תו ליבה: וניל וניחוח טבק. תו מרכזי: מוסק, פריחת התפוז, פאצ’ולי וקינמון. מחיר: 199.00 ₪.

כיצד לשמר בושם?

היחס בין המרכיבים הטבעיים לעומת המרכיבים הסינתטיים שמכיל הבושם הוא זה שיוצר את ההבדל העיקרי בין הבשמים השונים. בושם שמורכב בעיקר ממרכיבים סינתטיים נקרא בושם אלדהידי. היתרון הגדול של בשמים אלה הוא בכך שהריח שאנחנו שואפים מהבקבוק הוא גם הריח שאנחנו נדיף לאחר שנתיז אותו על העור. עם זאת, הבושם האלדהידי מתיישן במהירות ומקבל כעבור כמה שעות נופך כבד. לעומת זאת, ריחם של הבשמים הטבעיים ישתנה מאדם לאדם. הבושם לא מקבל מיד את הניחוח הסופי שלו על הגוף, כך שאי אפשר לדעת כבר בחנות שהוא מתאים לנו במאת האחוזים. עם זאת הוא מאפשר לפתח “טביעת ריח” אישית. מרגע פתיחת הבקבוק, הניחוח יחזיק מעמד על הטואלט בין 16-18 חודשים. הבשמים הקלים והרעננים מחזיקים מעמד פחות. יש לשמור בושם במקום קריר ויבש, רחוק משמש ישירה וממקור חום.כשצבע הבושם משתנה, הופך לסמיך יותר וכשהריח הראשוני חמצמץ זהו סימן ברור שהבושם מקולקל.

 Mercedes-Benz Man Blue EDT תו עליון: הדרים, ברגמוט, פלפל, תו ליבה: טנג’רין, לבנדר, פצ’ולי, פולי טונקה, תו תחתון: מושק, וטיבר וענבר. מחיר: 259.00.

 Mercedes-Benz Woman תו עליון: גרדניה ברזילאית, עלי קסיס, אגס. תו מרכזי: פריחת התפוז, יסמין. תו תחתון: אלגום, ווניל, מושק ועצי קשמיר. מחיר: 279.00 ש”ח.

בזמן בחירה של בושם, אין להריח לניסיון יותר מ- 3 סוגי בשמים בבת אחת, כיוון שאז לא ניתן להבדיל בין הריחות.

לבחירה נכונה של הניחוח, יש להקפיד להתיז על גב היד, שורש כף היד או קמט המרפק.

לא להחזיק את המרסס קרוב מידי ולא לשפשף את הבושם. התנועה גורמת לעיוות הניחוח במקום.

לנשים בעלות גוון עור כהה מומלץ לקנות בושם בעל ניחוח דומיננטי. בושם קליל יתנדף מהר יותר מעור כהה ויהיה פחות מורגש.

כדאי תמיד למסור ליועצת הבישום את תקציב הקנייה, כדי לא לחרוג ממנו.

לא כדאי להתפתות לרכוש בושם רק מפני שהוא אופנתי. כדאי להתאים את הניחוח לאדם שיקבל את המתנה.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך