איך להגיע למראה הגבות המושלמות?

גבות מסודרות ומעוצבות בעיצוב מחמיא, אשר לא פוגע במראה הטבעי שלהן, הוא חלומה של כל אשה ונערה וכמו שצורה של שפם שיכול לשנות באופן דרמטי את מראה הפנים של הגבר, כך הצורה של גבה משפיעה על מראה  הכללי של העיניים המוגדר על ידי קשת, האורך ועובי הגבה.

מעצב הגבות “יוסף גבות” עושה לנו סדר ומנדב טיפים ועצות: כיצד להשיג את מראה הגבה המושלמת?

איך עושים זאת? ומה צריך להכין לביצוע המשימה האפשרית? 

נתחיל מכך שעיפרון עיצוב גבות דק או עבה הוא בעל מראה מיושן שפשוט מסיח ולא משפר באמת את צורת הגבה. “כלי העבודה שלהם אנו זקוקים ביצירת הגבה המושלמת אם ע”י הסרת שיער לא רצוי או מילוייה.

364

 ישנם כמה כלים בסיסים ועיקרים שלהם אנו זקוקים ביצירה ועיצובה של הגבה המושלמת: פינצטה ומגוון כלי עבודה אחרים המסייעים לנו בהסרת שיער לא רצוי או מילוי.
“האם מריטת שיער, גילוח או שעווה גדלים חזרה?”
איזו שערה את מורידה ואיזו לא, זה ההבדל בין צורה אטרקטיבית של הגבה למעוותת.
נסי להשתמש בעיפרון גבות לצייר צורה שונה על הגבה כדי לראות איזו צורה נראית הכי טוב.
השתמשי במראה מגדלת לפחות פי 5 כדי שתוכלי לראות כל שערה ושערה.
התקדמי לאט (שערה שערה) כך שלא תורידי יותר מדי.
תחילת הגבה צריכה להתיישר עם מרכז הנחיר.
קשת הגבה צריכה ליפול אחורה בשליש של העין.
הגבה צריכה להיות לאורך העין ולא רצוי להאריכה יותר, החוק הבסיסי הוא שהחלק הקדמי של הגבה לא צריך להיות נמוך יותר מחלקה הקדמי. במידה וזה קורה בין אם את מורטת או מציירת אותם זה גורם לך להיראות כמי שמקמטת את מצחה ועושה תנועה מוגזמת כלפי החלק האחורי של העין.
הימנעי מלמרוט יותר מדי שערות מעל הגבה, להסיר שערות בודדות זה ממש מצוין אבל כשעושים את זה יותר מדי זה עלול ליצור מראה לא טבעי. אל תפריזי בצורת הגבה. שינוי מינימלי הוא הטוב ביותר והרי “כל המוסיף גורע”.
מריטת שערות לקו דקיק יגרום לך להיראות בעלת עיניים יותר גדולות, זה יכול להיראות מיושן או לתת לפנים מבט מופתע, וצורה זו לא קל לתקן ברגע שהנזק נעשה.

361

הכלים הטובים ביותר לעיצוב גבות:
לעיצוב הגבה- פינצטה. קרוב לוודאי שזו הבחירה הטובה ביותר על מנת לדייק ולמנוע טעויות.
שעווה זו אופציה, אך קשה לשלוט בה. את עשויה להוציא בטעות את השערה הלא נכונה.
אף פעם אל תגלחי. גם בפעולה זו את עשויה להוציא שיערות שלא התכוונת להוציא, מעבר לעובדה כי בגילוח צמיחת השיער מתגברת ובנוסף מראה הגבה לא יהיה אחיד.
פינצטה ומספריים לעיצוב גבה מושלמת
לפני שתתחילי עם פינצטה השתמשי בעיפרון גבות כדי להדגיש את הצורה שאת רוצה. תוכלי להסיר זאת עם תכשיר מסיר איפור ברגע שתחליטי על הצורה שאת רוצה ליצור.
ברגע שציירת את הצורה, השערות יצוצו החוצה ותוכלי להבחין ולהוציא בעזרת הפינצטה.
בשלב הבא הברישי את הגבות ישר עם מברשת גבות ייעודית.
כל שערה שארוכה או קופצת צריכה להיגזר בעזרת מספריים קטנים, הוצאה בעזרת פינצטה ולא במספריים עלול להוביל לתוצאה של פערים בצורת הגבה המתגבשת ולמראה לא אחיד.

366

כיצד למלא גבות בעזרת מגוון מוצרים שימושיים?
ישנן דרכים רבות למלא גבות, הקלות שבהן: פודרת גבות או צלליות בגוונים, התואמים את הצבע של המצח מקרוב.
בחרי מרקם מט עדין ותטפחי עם מברשת רכה או דקה. התחילי את היישום ממרכז הגבה כלפי חוץ ולאחר מכן חזרה לתחילת הגבה.
השתמשי בנגיעות קלות בין שערות הגבה והפעילי מעט יותר לחץ (עבור צבע חזק יותר) כאשר את תוחמת ומגדירה את תחתית הגבה.
השתמשי במברשת שיניים נקיה (או מברשת גבות ייעודית אשר היא מאוד דומה רק יותר יקרה) כדי לרכך את הצבע ולייפות את הגבה. לגבות פרועות ניתן להשתמש בג’ל גבות להשאירם במקום. לחלופין תוכלי לשים מעט ספריי לשיער על המברשת ולסרק את הגבה כדי שתחזיק מעמד.
עפרונות לגבות: הם דרך סטנדרטית למלא גבות, אך רבים יכולים לייצר מראה שמנוני, קשה או אפלולי, כך שכדאי לוודא כי את משתמשת בעיפרון שיש לו נגיעה חלקה, דקה ועדינה לגימור יבש. אם למראה בעזרת עיפרון אין מראה טבעי לחלוטין אז אל תעשי זאת.
בצעי את אותה טכניקת היישום שתוארה בפודרה בגבה התחתונה בעת שימוש בעיפרון גבות. זכרי כי רוב עפרונות הגבות משאירים חותם חזק מפודרה ולכן שימי לב להשתמש במגע עדין. אין לקרב את העיפרון גבות קרוב מדי לחלק הפנימי של הגבה (קרוב לאף), הוספת צבע קצת יותר מדי, נוטה ליצור מראה כועס.
ג’ל צבעוני וצבעים לגבות: עובדים היטב לדילול גבות בהירות או למראה גבות עבה במיוחד.
מוצרים אלה נראים כמו מסקרה אבל יש להם פחות פיגמנט ובהירות. בהתחלה אולי תהיה לך בעיות שליטה על כמות הג’ל או הגוון שאת שמה לגבה שלך אך ברגע שאת תופסת את העניין, ג’ל או צבע לגבות יכול לגרום לגבות דלילות מראה מלא וטבעי יותר.
כאשר שמים ג’ל וצבע לגבה יש לעקוב אחר הוראות בסיסיות לקביעת התאמה לצבע וצללית העין שתוארו לעיל, אך התרכזי בשיער הגבה ולא לשים דבר על גבי העור.
היי סבלנית זה דורש תרגול לפני שתוכלי להתחיל לעצב ולתת גוון לגבה בלי למרוח בטעות על העור. אם מברשת הג’ל או הצבע שלך היא דו צדדית (ורובם כאלה) דעי כי הצד הארוך יותר מצוין עבור סירוק שערות הגבה שבדרך כלל הן ארוכות. הצד הקצר הוא לעבודה יותר פרטנית או לשימוש גבות קצרות באורכן, דקות או מרוטות יתר על המידה.
גישה משולבת, של שימוש בעיפרון עם הצללה, יכול להעניק לך את השליטה והתיחום של העיפרון, רכות ומראה אפל של ההצללה. את יכולה גם להשתמש בהצללה עם ג’ל לריסים או צבע זה יכול ליצור מראה מלא ורך לגבות ולריסים. תוכלי לנסות לעצב את הגבה והריסים עם המסקרה תחילה ולאחר מכן לסיים את עבודת הפרטים הקטנים עם עיפרון או ג’ל. זה עוזר במיוחד אם יש לך נקודות קרחות בגבה או שצריך להאריך מעט את הסוף של הגבה כך שמסגרת העיניים תהיה בעלת מראה משופר.

362

טיפים חיוניים
השתמשי בעיפרון גבות או פודרה שתואמת לצבע הגבות שלך. אם יש לך גבות בהירות או גוון בלונדיני, תצטרכי להשתמש בגוון אפל אחד או שתיים עמוק יותר מהצבע הטבעי של הגבות שלך. זה מונע מגבות בלונדיניות להיראות דהויות, במיוחד כאשר איפור עיניים אחר דהוי/ שחוק.
הברישי את הגבות בעזרת מברשת גבות ייעודית.
בין אם את משתמשת בעיפרון או צללית עקבי אחר הצורה הבסיסית הקיימת, היעזרי במדריך המריטה שהוזכר לעיל.
התאימי את הצבע על ידי מריחתו על צורת הגבה בין השערות היכן שצריך.
ככל שניתן עבדי רק עם השיער שכבר קיים הרעיון הוא ליצור הצללה ולא לצייר על הגבה.
מלאי רק בחזית או מתחת לגבה או סביב הגבה עצמה.
אל תשימי את צבע הגבה שלך בין אם זה עיפרון או צללית יותר מחצי סנטימטר מהמקום בו מפסיקה צמיחת השיער הטבעית. זה עשוי להדגיש את העובדה שלא הייתה שם גבה מלכתחילה.
אל תשכחי כי צבע הגבה אמור להיראות מוצלל ורך ולא קו חזק ומוצק.
כאשר שמים ג’ל גבות הברישי את הצבע לאורך כל הגבה באותו אופן בו שמים ג’ל ריסים. הברישי לאורך כל הגבות, היזהרי שהמוצר לא יטפטף על העור ולא לסטות מצורת הגבה. קרוב לוודאי שזה ייקח לך מספר פעמים עד שתגיעי למצב הרצוי.
האם שערות מרוטות יגדלו חזרה?
התשובה לכך היא כן ולא. שערות גבה מרוטות יכולות לגדול בחזרה אך לא בין לילה. לשערות באזורים שונים בגוף ישנה צמיחה משתנה, זה לוקח בערך 64 ימים לשערות גבה לצמוח לאחר הוצאתן. עם זאת אורך הזמן יכול להיות ארוך יותר אם השערות נמצאות בזמן מנוחה.
בכל זמן נתון 90% מהשיער על גופך נמצא בשלב מנוחה שבו השיער מפסיק לגדול, נופל החוצה ואז מתחיל לצמוח שוב. אם זה המקרה (ואין דרך לדעת על כך שהשערות נמצאות בשלב מנוחה) אז משך פרק הזמן עלול להיות הרבה יותר גדול, כך שצריך להיעזר בסבלנות.

באדיבות: “יוסף גבות”.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך