למה חשוב לטפל בבריחת השתן בזמן?

רופאים ממליצים לטפל מוקדם בבריחת שתן כי הם מזהים את המצוקה של המטופלים ומבינים גם את מה שמתרחש מאחורי הקלעים. במאמר הבא נרחיב על כך ונסביר איך משפרים את איכות החיים

כדאי לטפל בבריחת שתן מוקדם כי מדובר בפגיעה מהותית באיכות החיים. הפגיעה באיכות החיים נובעת בשלב הראשון מתחושות של מבוכה שמהם סובלים אנשים עם דרגות חומרה שונות של בריחת שתן. בשלב הזה עלולים גברים ונשים עם דליפת שתן להרגיש חוסר נעימות, למרות שאף אחד בסביבה הקרובה או הרחוקה בכלל לא מודע לבעיה.

בשלב השני נגרמת פגיעה באיכות החיים על רקע הימנעות מהשתתפות באירועים חברתיים. בין אם בסביבה הקרובה יודעים על בני משפחה וחברים שסובלים מבריחת שתן, בסופו של דבר הם אלו שנדרשים להתמודד עם התופעה. זה עלול לגרום אצלם לתחושות של מועקה, חרדה ודיכאון ולהחמיר תופעות אחרות שמלוות את הכניסה לגיל הזהב.

אתם לא היחידים שמתמודדים עם הבעיה

חשוב לטפל בבריחת שתן בזמן כי מדובר בתופעה שכיחה. המשמעות היא שמיליוני אנשים מתמודדים עם התופעה בכל רגע נתון, אז כל דקה שלא מוקדשת לכך היא בגדר בזבוז זמן מאסיבי. בפועל, אין שום סיבה לבזבז את הזמן הזה כי קיימים פתרונות רבים. הפתרונות שעל הפרק כוללים התאמה של טיפול מניעתי ותרופתי לפי צרכי המטופל ויש להם אחוזי הצלחה גבוהים.

כמו כן, רצוי לטפל בבריחת שתן בזמן גם בגלל שיש לזה תועלת כלכלית. טיפול מוצלח חוסך כסף וזמן עבור אנשים שסובלים מהתופעה והוא עשוי לסייע להם להתמודד עם בעיות יום יומיות שקשורות לחוסר שליטה על הסוגרים. במילים אחרות, הוצאה גבוהה אך חד פעמית על הטיפול הופכת להשקעה משתלמת כאשר משיגים תוצאות. בשביל זה צריך להתחיל את הטיפול בזמן ולא להתעכב עם אימוץ טכנולוגיות חדשות.

כפי שרופאים שמתמחים בזה יודעים, חוסר טיפול בבריחת שתן עלול להביא במצבים קיצוניים לכדי הפרעה מהותית לתפקוד האברים והכבד. בפועל, המשמעות היא שחוסר הטיפול בבריחת שתן מגביר את הסיכון ודורש התערבות כירורגית וניתוח פולשני.

מטפלים בבריחת שתן ובאיכות החיים

עוד סיבה טובה לטפל בבריחת שתן קשורה לאופן שבו הרגלי החיים משתנים על רקע הטיפול. מלבד הטיפול התרופתי ומוצרי הספיגה, ישנם נהלים שמתייחסים לתרגילים גופניים לחיזוק שרירי רצפת האגן. תרגילים אלו מבוצעים בדרך כלל יחד עם שינויי תזונה, הפחתת צריכת קפאין והימנעות ממאכלים מטוגנים שמעלים את תדירות הביקור בשירותים.

מהבחינה הזו, התמודדות מוקדמת עם בריחת שתן היא תרוץ מעולה לערוך עוד כמה שינויים בחיים האישים ולהפוך אותם לטובים יותר. רובנו צריכים תמריץ לשנות הרגלי תזונה לא נכונים ואין כמו תופעה מטרידה כמו בריחת שתן על מנת לשנס מותניים ולהתייחס ברצינות לבריאות הגוף והנפש.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך