מרגישה שהגוף שלך משתנה לאחר לידה? הכתבה הזו בשבילך

טיפוח נכון של העור, טיפול בסימני מתיחה ובחירת מוצרי קוסמטיקה מתאימים יכולים לעזור לך לחזור לשגרה ולגזרה גם אחרי הלידה. הנה כמה טיפים שיוכיחו לך שמדובר בהזדמנות פז להיות יפה מתמיד.

העור והגוף עוברים שורה ארוכה של שינויים במהלך ההיריון ונערכים לקראת הלידה. במהלך ההריון עצמו העור נהנה ממראה אטרקטיבי, אך מאחורי הקלעים מתרחשות תופעות לא רצויות שמשותפות לנשים בכל הגילאים. במילים אחרות, את לא היחידה שמרגישה שהגוף שלך משתנה והשאלה היחידה היא מה עושים כדי לחזור לגזרה.

ראשית, חשוב להבין את התפקיד הביולוגי של השינויים בעור וכך לבחור את מוצרי הטיפוח והיופי המתאימים. העור במהלך ההריון נראה נפוח, לח ושומני בגלל התגברות הפרשת החלב וצבעו הופך ורדרד עקב הרחבת כלי הדם. כל עוד את מקפידה לבקר באופן תקופתי אצל רופא נשים ולעקוב אחר תקינות ההריון, אין כמובן שום סיבה להיבהל. נצלי את התקופה הקרובה כדי להשוויץ במראה הזוהר שלך והתפני לנושא רק אחרי שתעברי את הלידה בשלום.

איך מונעים התכהות?

רוב התופעות שצוינו חולפות מעצמן לאחר הלידה והנקה יכולה לעודד גם חילופי חומרים וחזרה למשקל הגוף הקודם. מבחינת טיפוח, רצוי לשלב בין אמצעי מניעה לבין טיפול. גם בהקשר הזה חשוב להתייעץ עם הרופא המלווה בכל מקרה של דילמה או התלבטות ולוודא שאין למוצרי הטיפוח השפעה על ההנקה והילוד.

פיגמנטציית יתר למשל מופיעה אצל 90% מהנשים בהריון והיא בולטת בפטמות, בבית השחי ובאברי המין החיצוניים. לשם השוואה, מעל 50% מהנשים מפתחות כתמים כהים על הלחיים, המצח והסנטר ויש גם כאלה שפוגשות בהם עוד לפני כן במהלך נטילת גלולות למניעת הריון.

הפתרון המניעתי להתכהות הוא להשתמש במסנן קרינה בעל מקדם הגנה גבוה של 30 ומעלה, בעוד הטיפול המומלץ הוא שימוש במשחות להבהרת כתמים. בבתי המרקחת ומכוני היופי מציעים מגוון משחות להבהרת כתמים לאחר הלידה, ואם הן לא עוזרות ניתן לשקול טיפולים אסתטיים כמו קילופי עור וטיפול בלייזר.

 

 

ורידים, נקודות אדומות וסימני מתיחה – כל מה שאת צריכה לשים לב אליו

נשים מוטרדות מתופעות אסתטיות נראות לעין שמשפיעות על הגוף שלהן לאחר הלידה, אך יש דרכים אפקטיביות להתמודד איתן. בזמן ההריון יש לדוגמא אספקת דם מוגברת לעור וריבוי כלי דם, והתוצאה היא הופעת נקודה אדומה שממנה מסתעפים כלי דם קטנים יותר. לצערך אין ממש דרך למנוע את התופעה, אך לאחר הלידה חלק מכלי הדם יחווירו ובכל השאר ניתן לטפל באמצעות מחט חשמלית, הזרקת חומרים הגורמים להתייבשות כלי הדם או לייזר.

מעל 40% מהנשים בהריון סובלות מתופעה של דליות ואי ספיקה ורידית, בעיקר בשל התרופפות רקמת החיבור של כלי הדם. הטיפול המומלץ עוד במהלך ההריון הוא להרבות במנוחה עם רגליים מורמות כלפי מעלה, בעוד לאחר הלידה תוכלי לעבור לגרב אלסטית, לבצע פעילות גופנית מתונה ולשמור על תזונה נכונה ומאוזנת.

סימני המתיחה הם ללא ספק בין הנושאים שהכי מטרידים נשים שמתמודדות עם השינויים הפיזיולוגיים בזמן הריון ולידה. פסי המתיחה שכיחים מאוד במהלך ההריון וניתן לזהות אותם באמצעות הצבעים המתחלפים בין ורוד, אדום, סגול ולאחר הלידה התבהרות עד לצבע העור או אפילו בצבע בהיר יותר מהעור התקין. מנגד, התעודדי בכך שהמשחות הקיימות במכוני הטיפוח והיופי יעילות בהתמודדות עם סימני מתיחה וכדאי לשלב אותן עם מסאג’ עדין של קרם לחות או שמן קוקוס.

אל תשכחי את הציפורניים!

הדברים הקטנים יכולים לעשות הבדל גדול בתחושה האישית שלך לאחר הלידה. גם אם אף אחד לא באמת שם לב לגירויים שרק את רואה על העור, אין סיבה להזניח אותם. קחי בחשבון שפעילות בלוטות הזיעה עולה בהריון ועלולה לגרום לגירויים. הטיפול הטוב ביותר הוא לאוורר את העור מיד אחרי שחוזרים מבית החולים ולא להתבייש לצמצם את כמות השכבות והבגדים גם בחורף.

בנוסף, בזמן ההריון יש עלייה בשכיחות השברים בציפורניים וחלק מהנשים חוות גם שינויי צבע והיווצרות פסים וחריצים על גבי הציפורן. אל תשכחי לשמור על רמות גבוהות של צריכת סידן ולהימנע מחשיפה לחומרי ניקוי, כימיקלים, דטרגנטים וממיסים למיניהם. עוד מומלץ להמעיט בשימוש בלק ולוותר לגמרי על אצטון. אפילו אם טיפוח ציפורניים הוא התחביב שלך, עדיף לוותר על בניית ציפורניים במהלך ההריון וכך להוריד את הסיכוי להיווצרות פטריות ותופעות לוואי לא רצויות.

הנושא האחרון שכדאי לדבר עליו בהקשר של טיפוח הגוף לאחר הלידה הוא השיער. חלק מהנשים סובלות משיעור-יתר במיקומים שבדרך כלל אופייניים לגברים ואין דרך למנוע את התופעה, אך לרוב השיער העודף נעלם אחרי הלידה. אם זה לא קורה והשיער מטריד אותך, אין מניעה לבצע טיפול בשיעור-יתר שלא קשור להריון. לחילופין, במקרים של נשירת שיער תצטרכי להיערך לדלילות שתגיע לשיאה כחצי שנה אחרי הלידה ותסתדר רק אחרי שנה – אז אל תיכנסי ללחץ

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך