לפני שעוברים דירה: 5 כללים הכרחיים.

מעבר דירה כרוך בהמון החלטות, התלבטויות, משימות והוצאות אבל הוא גם מעניק לכם הזדמנות פז לשדרג את איכות החיים. במאמר הבא נציג בפניכם 5 כללים למעבר מושלם.

מעטים האנשים שאוהבים לעבור דירה ומבינים את המשמעות העמוקה של התהליך. המעבר כרוך מטבע הדברים בהוצאות כספיות, הוא דורש החלטות במגוון רחב של נושאים רגישים והוא גם פוגע בצורה מהותית בשגרה. בין לבין, המעבר מחייב אותנו לקחת אחריות על משימות מסוימות ואין פלא שיש המון התלבטויות סביבו.

אם גם אתם עוברים דירה בקרוב ולחוצים בגלל ההכנות המקדימות, יש 5 כללי מפתח שיכולים לשמש עבורכם כעוגן משמעותי:

  1. תכננו את עיצוב חלל הפנים

תכנון מוקדם של עיצוב חלל הפנים יאפשר לכם להתאקלם במהירות בדירה החדשה. זו ההזדמנות שלכם לשדרג את איכות החיים ולהגשים חלום מבחינת סגנון עיצוב, אופי הסלון והאווירה בחדרי השינה. נצלו את הימים שבהם הדירה החדשה ריקה לגמרי ותכננו את עיצוב חלל הפנים באופן שמתכתב עם החזון שלכם.

  1. בחרו רהיטים משלימים

לרהיטים משלימים יש חשיבות גדולה בדירה החדשה כי רק אתם יודעים מה היה חסר לכם בבית הקודם. אם תבחרו היטב רהיטים משלימים תוכלו לענות על צרכים פונקציונאליים בסיסיים, כמו למשל חוסר במקום בפינת האוכל או צפיפות בחדרי שינה. בחרו רהיטים משלימים שמתאימים לסגנון העיצוב וקבעו סדר עדיפויות ברור.

  1. בדקו איך הצבע משפיע על האווירה

צביעה מחדש של הקירות בדירה שאליה אתם עוברים תעניק לה טאצ’ אישי ותגרום לכם להרגיש בבית כבר מהרגע הראשון. במקביל, נסו לבדוק איך כל צבע משפיע על האווירה ולשאוב השראה מקטלוגים באתרי אינטרנט ואולמות תצוגה. בחרו את הצבע שהולם כל חדר או התחילו עם שינויים מינוריים כמו למשל באמצעות הדבקת טפטים ותליית וילונות.

  1. הזמינו חברת הובלות מקצועית

חברת ההובלות שאותה תזמינו תקבע בצורה דרמטית את חווית המעבר שלכם. אם המובילים יגיעו בזמן, ישמרו על הציוד שלכם ויפזרו את הארגזים בחדרים הנכונים – לא תצטרכו להתאמץ כדי לבצע את הפריקה. בכל מצב אחר, יכול להיות שתחוו עוגמת נפש ותצטערו על הרגע שבו החלטתם לעבור דירה. גם כאן הרבה תלוי בשיעורי הבית שתכינו ובהמלצות שתקבלו. תנו עדיפות לחברה מקצועית והסכימו לשלם עוד כמה שקלים בשביל להיות רגועים לקראת היום הגדול.

  1. קבעו תקציב

קל מאוד להיגרר להוצאות מיותרות כשעוברים דירה כי בסופו של דבר מדובר בפעולה שנבצע לעיתים רחוקות בלבד. הפתרון הוא לקבוע מראש את מסגרת התקציב ולא לחרוג ממנה. בשביל לדעת מה פחות או יותר אמור להיות התקציב תוכלו להיעזר בחברים, קרובים ובני משפחה. בנוסף, נסו להיזכר במעברי דירה קודמים ולשאוב מהם השראה לגבי התקציב הראוי שיעמוד לרשותם במעבר הקרוב.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך