בדרום אמריקה – תיראי כמו דרום אמריקאית.

יבשת דרום אמריקה מציגה לראווה תרבות צבעונית וקודים חברתיים שונים לגמרי מאלו שאת מכירה מהארץ. מה זה אומר לגבי החופשה שלך ואיך כדאי להתלבש כדי להיראות מקומית? הנה המדריך המלא.

ישראלים אוהבים לטייל ביבשת דרום אמריקה בגלל שיש בה שילוב יוצא דופן בין אקלים חם, מחירים זולים ותרבות צבעונית. את המאפיינים המיוחדים של היבשת אפשר לראות מיד אחרי הנחיתה וזה בכלל לא משנה אם מתחילים בארגנטינה או בברזיל. חוץ מזה, רבים משלבים את הטיול בדרום אמריקה עם ביקור קצר בארצות הברית ולכן הפערים מהתרבות המערבית בולטים למדי.

מצד שני, גם מי שמבינה שעליה להתכונן לקודים חברתיים לגמרי לא תמיד יודעת מה ללבוש. כולנו רוצות להיראות כמו מקומיות במהלך החופשה, אז צריך להכיר לעומק את מאפייני הלבוש של דרום אמריקה בשביל להשיג את המטרה. לחילופין, אפשר ללכת על בטוח עם טיול מאורגן לדרום אמריקה ולהפסיק לדאוג לגבי הלבוש – כי גם ככה תיראי כמו תיירת.

כל מה שתצטרכי להכניס לתיק

את התיק לחופשה הקרובה בדרום אמריקה תרצי להתחיל להכין עם ביגוד בסיסי. התאימי את סוג הביגוד לתנאי מזג האוויר לפי התקופה שבה את נוסעת, או היעזרי באתרי האינטרנט בשביל לבדוק את פערי האקלים בין המדינות והאזורים השונים.

קחי בחשבון במהלך טיול ארוך עושים כביסה בערך 3-4 פעמים בחודש ולכן הכניסי לתיק המרכזי 10 זוגות תחתונים וגרביים. חולצות טי פשוטות ישמשו אותך בכל סיטואציה וזה לא ממש משנה איפה תנחתי, כל עוד תבחרי משהו צבעוני ולא בשחור ולבן. בדרום אמריקה אוהבים מאוד גוונים של אדום, סגול וצהוב וכדאי שיהיו לך בהישג יד 2-3 ג’ינסים או מכנסיים נוחות לטרקים וטיולים.

מה תלבשי בערב?

תכנון מראש של אופי הטיול יאפשר לך להצטייד בבגדי ערב לפי הפעילויות הצפויות. אם את מתכננת לצאת למסעדה יוקרתית, תוכלי להתעודד בקודים חברתיים שדומים לישראל בכל הנוגע לשמלות ערב או חצאיות. מנגד, אולי תופתעי לראות לבוש מעט חושפני יותר בכל מהמקומות בדרום אמריקה אבל אין סיבה להיבהל.

בנוסף, רצוי להביא 2-3 סטים של בגדי יציאה ואת כל השאר לקנות שם. עדיף שתנצלי את המקום הפנוי במזוודה בשביל חולצות ארוכות, פליז, מעיל גשם ומעיל רוח ואל תשכחי כפפות, כובע סקי ומחממי אוזניים לימים קרים שעלולים להגיע במפתיע.

לסיכום, הנסיבות לבחירת בגדים ולבוש בהחלט משנות כי בטיול עצמאי בדרום אמריקה אחרי השחרור לא תיראי כמו בטיול מאורגן עם המשפחה והילדים. למרות זאת, כדאי לך להביא לחופשה את המלתחה הצבעונית ולהשאיר מספיק מקום בתיק לקניית בגדים מקומיים. כך תוכלי לרענן את הארון בבית ולחזור מדרום אמריקה עם השפעות חברתיות חדשות שאולי אף פעם לא העזת להעלות בדעתך.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך