שוברת הקרח “סאמפו” – שיט חלומי בלפלנד.

דמיינו את זה, מרחבים אינסופיים בלבן קפוא, מעליהם אתם שטים בנינוחות, באוניית ענק בת יותר מחמישים שנה המערסלת אתכם תוך שהיא מרסקת את מעטה הקרח העבה ומפלסת דרך בים הארקטי הקפוא. הטיול בלפלנד מציע למבקרים בה התנסויות של פעם בחיים – וההפלגה על סיפונה של שוברת הקרח “סאמפו”, היא ללא ספק אחת מהן. על ההפלגה בשוברת הקרח, לפניכם.

“סאמפו” היא שוברת הקרח התיירותית היחידה בעולם

לפלנד, חבל הארץ הצפוני של ארצות סקנדינביה, הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות החביבות על תיירים הרפתקנים, והיא מציעה אטרקציות ייחודיות לאקלים הסוב ארקטי, הקפוא, שלא תמצאו בשום מקום אחר. בין האטרקציות, נמנה כמובן את אורות הזוהר הצפוני (אשר מופיעים רק בתקופות מסוימות ולכן חשוב לתכנן את הביקור בלפלנד בהתאם לתקופה בה העין האנושית מסוגלת לקלוט אותו בעיקר בחודשי החורף ובייחוד בפברואר-מרץ); את גן החיות המארח זנים שונים של בעלי חיים מקומיים ועבותי פרווה; את הכפר של סנטה קלאוס – וגם, את השיט במפלסת השלג “סאמפו”. מדובר בכלי שיט אשר מפלס דרך בשכבת קרח בעובי של עד מטר אחד ויותר (בעונת החורף), ומציע לתיירים חוויה ייחודית של שיט מעל מעטה הקרח. הספינה פורצת שביל במעטה הקרח העבה על ידי “טיפוס” מעליו וניפוצו, מה שיוצר תנועות ערסול נעימות מעלה ומטה במהלך ההפלגה. עם התקדמות כלי השיט, אתם מוזמנים לחזות בניפוץ שכבת הקרח ופילוס הדרך של שוברת הקרח, המתאפשר בזכות המבנה הייחודי של החרטום שלה. בצידי שוברת הקרח, תוכלו לחזות במרבדי קרח אינסופיים, ובחלקה האחורי של “סאמפו”, יתגלה לעיניכם הערוץ דרכה הפליגה הספינה, לצידיו מעטה הקרח נותר שלם.

ההרפתקה – מה מחכה לכם על סיפונה של “סאמפו”?

ההפלגה על סיפונה של שוברת הקרח “סאמפו”, מציעה יותר מאשר רק צפייה במרחבי השלג האין סופיים של לפלנד. היציאה להפלגה מתרחשת בכל שעות היום, ועל סיפון שוברת הקרח השוקלת יותר מ – 3.5 טונות, תגלו פינות חמד לישיבה וצפייה בנופים עוצרי הנשימה, השעות המומלצות לקיים שייט בשוברת קרח הינם שעות היום, לפיכך כדאי לבדוק מי מבין חברות התיירות מתחייבות להוציא את השייט בשעות השמש. מזג האוויר קר יותר משתוכלו לדמיין – 19- בחורף ורוח ארקטית מקפיאה – אולם, לבוש מתאים יאפשר לכם הנאה מלאה ללא תחושת קור.

 

 

במהלך השיט, תוכלו לנוע באופן חופשי מעל סיפון שוברת הקרח, כך תוכלו להתבונן במעטה הקרח העבה המתנפץ בצלילים ייחודיים בקדמת האונייה, להתבונן בנתיב ההפלגה מאחוריה או בצידי כלי השיט המפואר והוותיק, או סתם לנוח עם כוס משקה חם על הסיפון. תוכלו גם לבקר בחדר המכונות של ה”סאמפו”, ולקבל הסבר ברור וידידותי בנוגע למבנה הייחודי של שוברת הקרח, המאפשר לה לנוע באופן חופשי דרך מעטה הקרח העבה. עוד, יסופר על פרישתה משירות הצי הפיני עקב התיישנות טכנולוגית, ונתיב מעבר צר מידי שהיא מותירה אחריה. כל אלה, כמובן, לא עצרו את 8,800 כוחות הסוס של שוברת הקרח הוותיקה והיא הוסבה, עם פרישתה, לספינת תיירים ייחודית.

אחת מנקודות השיא של הטיול היא האפשרות להשתכשך במי הים, במעין בריכה שנוצרה לאחר שבירת הקרח במסע כלי השיט. מי שיבחר להתנסות בשחייה במי הקרח, יוזמן ללבוש חליפה (שפותחה בנאס”א ושומרת על החום הגוף) מתאימה ויוכל לרדת אל מדף הקרח הנמשך עד אינסוף, ולצוף במים הקפואים. החוויה עולה על כל דמיון, עם מרבדי קרח שטוחים שנמשכים עד לאופק, ושקט שרק במי הים הצפוני תוכלו להיות חלק ממנו. הקור אינו מורגש כלל, באמצעות חליפת ההגנה הייחודית שתעטו, אולם תוכלו להרגיש כי התנועה מסורבלת, ותמצאו את עצמכם, קרוב לוודאי, בעיקר צפים במים. מומלץ גם לחוששים, להתנסות בשהייה במים.

השהייה במים אורכת בדרך כלל רק כמה דקות, בעיקר בשל הקושי לנוע בתוך חליפות ההגנה המסורבלות (אך היעילות). כשתחליטו לצאת מן המים, יסייע לכם איש צוות לצאת, ותוכלו לעלות אל סיפונה של ה”סאמפו”, לפשוט את בגדי השחייה הכבדים ולחזור לשהייה הנעימה על הסיפון.

השיט ב”סאמפו” ואטרקציות מקומיות נוספות,  בטיולים מאורגנים ללפלנד

לפלנד היא חבל ארץ ייחודי, המציע אטרקציות שמובטח כי יותירו אתכם פעורי פה. הדרך הטובה ביותר לחוות וליהנות מכל מה שחבל ארץ ייחודי זה מציע לתיירים, היא ללא ספק דרך טיול מאורגן ללפלנד, במסלול מתוכנן מראש ודרך כל האטרקציות החשובות באזור. במסגרת הטיול, תיהנו בדרך כלל גם משיט על סיפונה של שוברת הקרח “סאמפו”. הביקור בלפלנד בצורה מאורגנת מאפשר התמודדות מתאימה עם תנאי מזג האוויר הייחודיים, ליווי והמלצות טרם היציאה לטיול ובמהלכו, וחלוקה מושלמת של זמני הטיול בין שלל המקומות, האירועים, האטרקציות והבילויים שאתם פשוט חייבים לראות, במהלך השהות בלפלנד הקפואה. טיול מהנה!

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך