“ג’נדר בלנדר” – מכופפים את המגדר עם H&M

 

 

לרגל שבוע הגאוה, שהשנה הוא בסימן הטרנסג’דריות, אתר “יופי” גאה להציג את הפרשנות שלו ל”ג’נדר בלנדר”, (GENDER BLENDERׁׂׂ) שבעברית פירושו “כיפוף המגדר”. בעזרת שימוש בפריטים ממחלקת הנשים H&M אנו מנסים להוכיח כי תופעה זו אפשרית ואינה בגדר “סטייה” – לא מינית ולא חברתית. “הג’נדר בנדר” תפס לאחרונה תאוצה ורלוונטיות ואת הגושפנקה לכך נותן עולם האפנה העולמי שאימץ את טשטוש המגדר על מסלולי תצוגות האפנה, תופעה זו לא פוסחת גם על ישראל והדוגמה הטובה ביותר לכך הוא/היא סתיו סטרשקו המככב/ת בימים אלה בתכנית “האח הגדול V.I.P”. 

 

כשמדברים על יוניסקס, הכוונה כמעט תמיד לאישה הלוקחת בגדים של גבר, אך מעטות הפעמים בהן מדובר על גבר הלוקח בגדים מאישה.

לאורך 2015 שאלות המגדר והלבוש בין המינים עולות ומציבות אתגרים בפני המעצבים ובתי האופנה הגדולים. היה ניתן לראות את השיח המתקיים בנושא בשבוע האופנה בברלין בתצוגה של אודור ובמילאנו בתצוגות של פראדה, ג’יי.דאבליו אנדרסון ועוד.

הנושא תפס רלוונטיות עולמית, ועם בוא שבוע הגאווה, שהחליט השנה לשים זרקור על נושא הטרנסג’נדריות היה פתח לדינמיקה מעניינת אשר מקבלת רלוונטיות גם אצלנו. כחלק מרעיון כיפוף המגדר וכמלווה ישיר למצעד הגאווה, לחצנו כדי להגיע לטשטוש שלם ולאיזון התופעה לצדדיה.

בעזרת שימוש בפריטים ממחלקת הנשים באייץ’ אנד אם, אנו מנסים להוכיח כי תופעה זו אפשרית וכי אינה בגדר “סטייה”- לא מינית ולא חברתית.

לטעמנו, הקונטרסט בציפייה מלבוש הגבר והטשטוש הגס בין לבוש המינים, יוצר אסתטיקה חדשה השומרת על הגבריות גם בבגדי אישה. בין אם אתה סטרייט או גיי.

ניהול הפקה: נועה בונה

סטיילינג: אור רוזנבלום

צילום: דנה כספי לביא

איפור ושיער: נועה בונה

דוגמנים: אלון חלבן, אור רוזנבלום 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך