איך אתם אוהבים את הפיצה שלכם?

כל אחד אוהב את הפיצה שלו בצורה אחרת: החל מבצק דק או עבה, דרך מרובעים ומשולשים וכמובן כולל תוספות מיוחדות. רוצים לדעת איפה אתם נמצאים על הסקאלה? הנה כמה נושאים שכדאי לכם להכיר

פיצה היא אחד המאכלים הנפוצים ביותר בעולם אז אין פלא שכמעט כל אחד מאתנו כבר הספיק לצבור לעצמו העדפות מיוחדות. אנחנו רגילים למאכל האיטלקי הזה מגיל צעיר, יודעים היטב מה צריך להיות על הפיצה בשביל שנישאר שבעים ולא מפחדים לנסות טעמים חדשים.

אחת העדויות הברורות להצלחה של פיצה כמאכל בינלאומי היא מגוון הגרסאות שבהם ניתן להשיג אותה. אם בשנים עברו נאלצנו להסתפק רק בפיצה סטנדרטית עם גבינה וזיתים, הרי שכעת הרף שלנו הרבה יותר גבוה ומחייב.

העובי לא קובע? תלוי את מי שואלים

העניין עם עובי הפיצה מייצג מחלוקת עתיקה בין חובבי הבצק הדק לבצק העבה. עם זאת, המציאות היא שבצק עבה היא המצאה יחסית חדשה. רק כאשר האמריקאים גילו את הפיצה והמהגרים האיטלקים הואילו בטובם להביא אותה לארצו של הדוד סם, החלו המקומיים להשתמש בבצק עבה שבכלל לא מתאים למתכון המקורי.

מנגד, יש כאלה שמכורים לבצק העבה של הפיצה ולא יכולים בלעדיו. אין כמובן פתרון למחלוקת כי על טעם וריח אין מה להתווכח, אך מומלץ לשמור על ראש פתוח לחוויות חדשות ולנסות לפחות כמה סוגים של פיצות לפני שמכריעים.

בין המרובע למשולש – עולם הצורות של הפיצות

גם מבחינת צורות יש המון שיטות חדשות להכין, לאפות ולהגיש פיצה. האופציה הסטנדרטית היא פיצה עגולה שאותה מכניסים משום מה לתוך קרטון מרובע, בעוד בחלק מהמקומות מעדיפים את הפיצה המלבנית. בתוך כל מגש פיצה נהוג לבצע את החיתוכים לפי משולשים, למעט הורים לילדים שמגישים להם אותה בריבועים.

עולם הצורות של הפיצה רחב מכפי שנהוג לחשוב והוא גם כן מייצג את ההצלחה שלה בקרב גברים, נשים וילדים בכל הגילאים. כל אחד מעדיף את הפיצה שלו קצת אחרת ומביני עניין גורסים בתוקף שהדרך הנכונה לאכול אותה היא לקפל מהקצוות ולהכניס כמה שיותר לתוך הפה.

עם תוספת קטנה לקינוח

אי אפשר לדבר על סוגי פיצות בלי להזכיר את התוספות השונות. סקירה קצרה של התוספות בפיצריות הנבחרות מגלה שאין גבול ליצירתיות, ואפילו במקומות כשרים נותנים כיום היצע עצום של אופציות מרעננות. כמו כן, במסעדות יוקרתיות ברחבי העולם מציעים פיצות מוזרות עם קוויאר, אבוקדו וסלרי ויש כאלה שמוכנים להישבע שזה אפילו טעים.

בסופו של דבר, הפיצה כאן כדי להישאר אז שווה להמשיך ולעקוב אחר הטרנדים שאולי עוד יצליחו להפתיע.  חוץ מזה, בחירה נכונה של פיצות אפילו לא פוגעת בניסיון לשמור על אורח חיים בריא ויש תוספות שיכולות להשתלב בדיאטה.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך