איזה סוגי מזון גורמים לאקנה?

האם מזון שומני כמו פיצה וצ’יפס מעורר פצעונים? אין קשר ישיר בין השניים. אגדה נפוצה בעניין הפצעונים היא ששמן בצלחת שלכם מתורגם לשומן נוסף בתוך הנקבוביות שלכם. ננסי ירחי מנהלת קשרים רפואיים של מותג הדרמו קוסמטיקה LA ROCHE–POSAY – לה רוש-פוזה, עושה לנו סדר ושוברת מיתוסים של סוגי המזון הגורמים לאקנה.

מוצרי חלב יכולים לגרום לפצעונים?

נכון: מחקרים שונים מדווחים על תוצאות שונות, אבל יש הוכחות שצריכה מוגברת של מוצרי חלב עלולה לעורר פצעונים. רופאים לא יודעים בדיוק מהי הסיבה, אבל הנחת העבודה היא שהורמונים המצויים בחלב עלולים להיות האשמים. נסו להפחית בצריכת מוצרי חלב (אל תפסיקו לחלוטין) ותראו איך העור שלכם מגיב. זכרו, שייקים של פרוטאין הם כמו חלב מגה-מרוכז! תתרחקו מהם אם אתם סובלים מפצעונים.

ננסי ירחי מנהלת קשרים רפואיים של מותג הדרמו קוסמטיקה LA ROCHE–POSAY.

שוקולד גורם לפצעונים?

לא נכון: כל אחד ואחת מגיבים אחרת. אם שוקולד גורם לכם להתפרצות של פצעונים, אל תאכלו שוקולד. אבל אין הוכחות מוצקות שלשוקולד יש קשר לפצעונים. זאת ועוד, בשוקולד מריר יש כמות גדולה של נוגדי חמצון המיטיבים עם העור!

ממתקים ועוגות יכולים לעורר התפרצויות פצעונים?

נכון: מחקרים אחרונים מוכיחים שמזון בעל אינדקס גליקמי גבוה – גורם לעליה מהירה של רמות הסוכר בדם ועלול להחמיר את מצב הפצעונים. אנחנו יודעים שקל יותר להגיד מאשר לעשות, אבל כדי לשמור על העור שלכם בריא, הקפידו על מזון עשיר בסיבים כמו דגנים מלאים וקטניות במקום סוכרים וקמח לבן.

שתיה מרובה של מים מנקה פצעונים? 

לא נכון: לחות חיונית לבריאות כללית טובה בכלל ובפרט לבריאותו של העור. אולם, הליכה תכופה לקולר כדי לשתות לא תסייע בניקוי הנקבוביות שלכם (לו רק זה היה כל כך פשוט…)

שמן דגים מועיל לעור הפנים שלכם?

נכון: דגים שמנוניים עשירים בחומצות שומן אומגה 3 מסייעות להילחם בדלקת בכל המערכות בגוף, כולל באיבר הגדול ביותר שלנו, העור. נסו לאכול סלמון או טונה פעמיים בשבוע. אם אתם לא אוהבים דגים, גם אגוזי מלך הם מקור נפלא.

ויטמינים, מינרלים ותוספי תזונה מסייעים לטיפול ברוב המקרים של פצעונים?

לא נכון: הסיבות העיקריות לפצעונים הן בעיקרן הורמונליות ולא קשורות למחסור בויטמינים או במינרלים. אולם, דיאטה מאוזנת של פירות וירקות רבים תסייע להעניק לעור את אבות המזון להם הוא זקוק כדי לרפא פצעונים. “קשת של צבעים על הצלחת שלכם” היא כלל אצבע טוב, מאחר שפירות וירקות צבעוניים גדושים בנוגדי חמצון טבעיים, המסייעים לעור לשלוט בדלקת.

מזון שומני כמו פיצה וצ’יפס מעורר פצעונים?

לא נכון: אגדה נפוצה בעניין הפצעונים היא ששמן בצלחת שלכם מתורגם לשומן נוסף בתוך הנקבוביות שלכם, אבל אין קשר ישיר בין השניים.
עם זאת, תזונה עשירה בשמן רווי עלולה לגרום לדלקת נמוכת עוצמה (מיקרו-דלקת) בכל אברי הגוף, כולל בעור. במילים אחרות, פיצה וצ’יפס לא גורמים לפצעונים, אבל מתינות היא המדיניות הטובה ביותר לבריאות כללית שלכם.

אלכוהול יכול לגרום להתפרצויות פצעונים?

לא נכון: אין ראיות מספקות שלאלכוהול יש השפעה על פצעונים. אולם, אלכוהול ידוע כמחמיר את האדמומיות בפנים מאחר שהוא מרחיב את כלי הדם בעור. בנוסף הוא גם מייבש את העור, אז תמיד תשתו במתינות.

אמנת הבטיחות של מוצרי לה רוש-פוזה:

ריכוז גבוה של חומרים פעילים נבחרים.

מכיל את המים הטרמליים ממעיינות לה רוש-פוזה, בעלי השפעה מרגיעה ואנטי אוקסידנטית על העור.

יעילות מוכחת בתנאי שימוש אמיתיים.

רכיבים וחומרי ריח בכמות המינימאלית ההכרחית.

איכות מובטחת כתוצאה מציון תאריך תפוגה.

את מוצרי הטיפוח של לה רוש-פוזה ניתן להשיג בבתי מרקחת פרטיים, רשתות הפארםובבתי המרקחת של קופות החולים: מכבי, מאוחדת ולאומית ובקנייה און-ליין באתרי המכר השונים.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך