מפילינג עד מים מסילריים – מוצרי הניקוי שעושים קסמים לעור הפנים.

שגרת טיפוח לעור הפנים נשענת על בחירה נכונה של מוצרי ניקוי והיכרות עם ההבדלים בין תכשירי הקוסמטיקה הקיימים. החל מהסבון הבסיסי, דרך מים מסיליריים ועד חומצה סליצילית – הנה מוצרי הקסם שחייבים להיות בחדר האמבטיה שלך

העור הוא האיבר הגדול והמוגן ביותר בגוף אך הפנים חושפות אותו לנזקי הסביבה, פגעי השמש והצטברות של לכלוך, חיידקים ורעלים. בנוסף, תהליך ההזדקנות פוגע במראה העור והופך אותו לדק ויבש, וגם לגורמים גנטיים יש השפעה על מראה העור ועל היכולת שלו להתנקות באופן טבעי כדי לספוג חומרים חיוניים. הפתרון הכי טוב הוא כמובן לשמור על שגרת ניקוי יסודית של העור, אולם יש מגוון מוצרים שמתאימים לכך וכדאי לדעת איך לבחור אותם בצורה נכונה.

ראשית, המטרה של מוצרי הניקוי היא להרחיק לכלוכים כמו חלקיקי אבק, חול, פיח ושאריות של חומרים קוסמטיים ותכשירי איפור שלא הוסרו כהלכה לאחר יום עבודה או בילוי. שנית, ניקוי פנים גם מיועד להסרת חלב המופרש דרך קבע מהעור ולניקוי זיעה, תאים מתים וחיידקים. פעולת הניקוי מאפשרת לעור לנקז מעצמו את הרעלים ובמקביל היא מסייעת לו לספוג בצורה יעילה רכיבי לחות והזנה.

כל ניקיון מתחיל בסבון

סבון פנים קלאסי מיוצר מתרכובת שמכילה שומן ובסיס. השילוב בין השומן והבסיס יוצרים חומצת מלח שומנית בעלת יכולת ניקוי מוגברת. עם זאת, קיימים שלושה סוגים עיקריים של סבונים ובניקוי פנים מומלץ להיזהר משימוש בתרכובת חזקה מדי. הסוג הראשון של הסבונים כולל את אלו שמורכבים ממלחים בסיסיים של חומצות שומן בדרגת 9-10 PH, הסוג השני הוא של מלחים בסיסיים של חומצות שומן שאליהם נוספו חומרים פעילים לשיפור יכולת הניקוי והסוג השלישי הוא של סבון מחומרים סינתטיים המכילים רמת חומציות של 5.5-7 PH.

דרגת החומציות של סבון לגברים ונשים צריכה להיות 5.5-6 וזאת על מנת למנוע יובש של העור. כמו כן, חשוב לבחור את הסבון המתאים על פי התחושה האישית. סבון פנים בדרגה נכונה אמור לגרום לעור להרגיש נקי, לא שמנוני, לא מתוח ולא שורף. את העור מנקים פעמיים ביום, כשמתעוררים בבוקר ולפני השינה.

בנוסף, חומר ניקוי לעור שמן יכיל חומרים שמווסתים את פעילות בלוטות החלב וחומרים לכיווץ נקבוביות, בעוד סבון לעור יבש יכלול מרכיבים מזינים כמו דבש, תמצית שקדים ושמני דגנים. לשם השוואה, עור נקי או מעורב צריך לנקות עם סבון שמכיל מרכיבים עדינים וחומצת אלפא הידרוקסי שיעילה בהפחתת שומן והסרת תאים מתאים.

 

 

השלב הבא: פילינג לחידוש תאי העור

עוד מוצר ניקוי שיכול לעשות קסמים לעור הפנים הוא סבון פילינג. תפקיד הפילינג הוא להעניק ניקוי יסודי יותר של העור והנקבוביות מאשר הסבון, והוא מיועד גם להסרה של עודפי התאים המתים שמצטברים בנקבוביות. הקילוף מעניק תחושה חלקה, מבהיר את העור ומשפר את המרקם תוך שהוא מעודד צמיחה וחידוש של התאים.

שימוש נכון בסבון ופילינג יעניק את הבסיס לשאר שגרת הטיפוח ויבטיח מראה זוהר רק אם לאחר מכן בוחרים את מוצרי הטיפוח הנכונים. בעוד הסבון והפילינג מנקים את העור, מוצרי הטיפוח יזינו אותו בחומרים חיוניים ויחזירו לו את הברק הטבעי.

המים שיעזרו לך להסיר את האיפור

הטרנד האחרון בעולם האופנה נקרא מים מיסלריים והוא מתגלה ככלי יעיל לשמירה על ניקיון וטיפוח העור. למרות שמם, המים הם בפועל תכשיר שמכיל מולקולות מיקרוסקופיות שמטרתן להמיס וללכוד את חלקיקי האיפור והלכלוך מהעור. הם מיועדים להסרה מהירה של איפור פנים, עיניים ושפתיים ולמעשה משנים בצורה דרמטית את שגרת הטיפוח של נשים.

באמצעות מים מיסלריים ניתן להסיר מייק אפ מכל הפנים בלי להרגיש תחושה של שמנוניות ובלי לשטוף את הפנים לאחר מכן כדי להשלים את פעולת הניקוי. המשמעות היא בעיקר ניקוי טוב ויעיל יותר של שאריות האיפור מהפנים, אך גם נוחות וחיסכון בזמן: כולנו מעדיפות לפעמים לוותר על הסרה יסודית של שאריות המייק אפ מהפנים בתמורה לעוד כמה שעות שינה, אך בעזרת מים מסילריים כבר לא צריך לבחור.

מהי חומצה סליצילית?

תחום הטיפוח והרפואה מגלים לאחרונה המון ממשקים משותפים, כפי שאפשר לראות במוצרי ניקוי לפנים שמבוססים על חומצה סליצילית. החומצה היא תרופה שפועלת באמצעות שבירת החלבון שיוצר את השכבות החיצוניות של העור (קראטין), תוך כדי שהיא מביאה לקילוף תאי העור המתים. השימוש בחומצה מסייע לטיפול במגוון פתולוגיות של העור כגון יבלות, ספחת, סבוראה והסרת עור קשה. בנוסף, היא מתאימה לטיפול בפצעי אקנה ומעודדת פתיחת זקיקי שיער סתומים שגורמים להופעת הפצעים.

חומצה סליצילית משולבת במוצרי ניקוי לפנים כמו קרמים, משחות, תחליבים ותמיסות. היא משפיעה לטובה על מראה הפנים כבר לאחר מספר ימים ואין לה תופעות לוואי. עם זאת, שימוש בריכוזים גבוהים מחייב מרשם רפואי ומומלץ להימנע מחשיפה לאור השמש לפחות שבועיים לאחר תום השימוש במכשיר.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך