טיפים לטיפוח העור בעונת החורף

טיפוח ושמירה על העור בעונת החורף צורך תשומת לב מרובה שמתם לב שחל שינוי משמעותי ודרמטי בעור כשמזג האויר משתנה? עתה כשעונת החורף לפתחנו  שוב העור מגיב בהתאם ידוע, מזג האוויר היבש והקריר גורם להתייבשות העור, לאדמומיות בעיניים ולמפגעים קוסמטיים נוספים. כדי להתמודד היטב עם תנאי עונה זו של השנה יש להקפיד על מספר כללים שיעזרו לך לשמור על טיפוח ובריאות העור, האיבר הגדול ביותר בגופנו.

ד”ר מוניקה אלמן, מומחית לרפואת עור וטיפולים אסתטיים, מציעה לך מספר טיפים חשובים לטיפוח עורך בחורף הקרוב בשלום ויישמר בריא, צעיר ורענן:

         בימים קרים יש להימנע מישיבה בסמוך לתנורי חימום, ובעיקר להימנע מהצמדת אזור הרגליים. החימום הנעים כשלעצמו עלול לגרום לשינויים בכלי הדם ברגליים ולהביא להופעה של רשת פיגמנטציה תת-עורית, שיכולה                 להתקבע למשך חודשים ואף שנים – בעיקר אצל נשים.

       בימי החורף הקרים: חובה למרוח על הידיים והרגליים קרם לחות מרגיע (לא רק לפנים), כי הן מאוד מתייבשות, ואף מומלץ לשים כפפות על הידיים – בערב ובבוקר. הסיבה: בשל שינויי טמפ’ קיצוניים 10 מעלות הבדל בין              יום ולילה, עלולה להיווצר נפיחות של הפרקים וכוויות קור. והיות שאנו כאן בארץ איננו מורגלים לקור, ללא הגנה מספקת עלולות להופיע תופעות קיצוניות על פני העור.

      כדי לשמור על חום הגוף רצוי להתלבש בשיטת הבצל. מומלץ בעיקר להשתמש בבגדי כותנה ועדיף לא להשתמש בחומרים סינטטיים או בבגדי צמר/אנגורה, שעלולים לגרום לגירוי של העור.

       שיער כתוצאה מחימום רב של הסביבה, קיים הרבה מאוד חשמל סטטי באוויר, דבר הגורם לשיער להיות עדין ושביר יותר. מסיבה זאת מומלץ להשתמש יותר מהרגיל במסכות מזינות לשיער במשך עונת החורף.

       ציפורניים מומלץ להקפיד למרוח באופן יומיומי משחה מסביב לציפורניים – ביד וברגל. העור מסביב לציפורן יוצר מעטפת קרנית, הוא נסדק ולכן חשוף לזיהומי עור.

     השפתיים עשויות מרירית עדינה המושפעת משינויים של מזג אוויר – יש להקפיד על לחות רבה לשפתיים. חשוב לדעת שהשפתונים העמידים לכל היום עשויים לגרום בעונה זו ליובש ניכר – לכן מומלץ להוסיף ליפגלוס או לחות            אחרת נוספת לעור.

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך