איך לשמור על שיער בריא ולמנוע נשירה.

שיער הוא אחד הדברים המגדירים את היופי שלנו, שיער בריא ומלא ברק היא משאלתם של רבים מאיתנו בני האדם. לשיער יפה ישנה השפעה ישירה על הביטחון העצמי שלנו ועל ההרגשה הכללית שלנו בחיי היום יום, אבל כאשר השיער מתחיל לנשור עולה השאלה איך מפסיקים את הנשירה והאם ניתן להימנע ממנה מלכתחילה.

נראה כי הישראלים הם אלופי העולם בהתקרחות. אין כמעט ישראלי שלא סובל מבעיית נשירה וישראלי המגיע לגיל 40 עם שיער בריא נחשב לפלא טבע. אולי אנחנו מגזימים אך אין מחלוקת כי ישראלים רבים סובלים מבעיית נשירה. על כן עולה שאלה קריטית והיא כיצד לשמור על שיער בריא ולמנוע נשירה. כל טיפ יכול להיות משמעותי ביותר ולהציל את שערות ראשכן, עקב כך כדאי לכם לקרוא מאמר זה ולשמוע את כל הטיפים שיש כיצד להימנע מנשירת השיער הכה מטרידה.

מדוע כל כך כדאי לשמור על שיער בריא?

אך לפני שאנו נענה על השאלה איך לשמור על שיער בריא, אנחנו חייבים לשאול מדוע כל כך כדאי לשמור על השיער? ראשית, כמובן ששיער שופע הוא בעל ערך גדול לביטחון האישי שלנו. אדם עם שיער מרגיש הרבה יותר בטוח בעצמו והדבר ניכר הן בקריירה שלו והן בזוגיות שלו. על אחת כמה וכמה כשמדובר על נשירת שיער אצל נשים והסיבות לכך מאד ברורות, ברגע שאישה מאבדת שיער הביטחון העצמי שלה יורד ונפגע כתוצאה ישירה מכך. חשוב להבין כי שיער הוא אחד הדברים המגדירים את היופי שלנו ועל כן המשמעויות שלו הן כה מכריעות לחיינו. על כן כדאי לכם לעשות הכול בכדי לשמור על השיער שלכם.

מדוע השיער נושר?

לא משנה כמה נסובב זאת הסיבה העיקרית לבעיות שיער נובעת מבעיה גנטית. הגנטיקה היא בעלת משמעות עצומה והיא הקובעת פעמים רבות האם השיער שלנו ינשור או לא. אך כמה שהגנטיקה חשובה לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ישנם משתנים סביבתיים המשפיעים על נשירת השיער. כך לדוגמא  לחץ בעבודה יכול להוביל לנשירת שיער גדולה, נשירה אשר ממנה יהיה לנו קשה להתאושש. אך, גם תזונה לקויה יכולה לגרום לנשירת שיער ועל כן חשוב כל כך להקפיד על תזונה בריאה. דבר נוסף היכול לגרום לנשירת שיער הם טיפולים לשיער כמו ג’ל או החלקת שיער ועלינו לזכור זאת. בנוסף לכך נשירת שיער יכולה להיגרם מחשיפה לאור השמש ועל כן כדאי לצמצם בחשיפה זו. לבסוף, ישנן מספר מועט של תרופות היכולות לגרום לנשירת שיער ועלינו לקחת זאת בחשבון ולהתייעץ עם הרופא בנוגע לתרופות אלו.

 

האם אנחנו יכולים לעשות משהו כנגד נשירת השיער?

את הגנטיקה אנחנו לא יכולים לשנות, אך בגורמים הסביבתיים אנחנו יכולים לשלוט וכך לעכב את נשירת השיער. כך לדוגמא אם נעשה כושר באופן תדיר רוב הסיכויים שזה יועיל לשיער שלנו ויעכב את הנשירה. לא רק זאת אלא שהפחתת לחצים בעבודה ובמשפחה גם היא בעלת משמעויות גדולות ויכולה להשפיע על הנשירה. תכשירים בריאים לשיער כמו שמפו בריא יכולים לעזור גם הם ולשפר את צמיחת השיער שלנו. לצד כל אלו יש לזכור כי תזונה מאוזנת הכרחית לבריאות הגוף שלנו ומשפיעה גם מאוד על נשירת השיער שלנו. אם נקפיד על כל הפעולות הללו הרי שסביר להניח שנוכל לדחות את נשירת השיער ולעכבה במספר שנים.

האם ניתן להחזיר את הגלגל אחורה?

רבים תוהים כאשר הם מתחילים להתקרח האם ניתן להצמיח את השיער בחזרה ולעצור את ההתקרחות? כמובן שלא מדובר במשימה קלה, אך ישנן שיטות המאפשרות לנו לעצור את ההתקרחות ואף לחדש את צמיחת השיער. טיפול נכון בקרקפת הראש שלכם תוך דאגה שהדם יזרום לקרקפת באופן תדיר ומסודר יכול להועיל לכם מאוד ולשנות את מגמת הנשירה בראש שלכם. זכרו כי טיפול נכון בשיער יכול להיות משמעותי ביותר ולממש להוות הצלה לשיערכם. על כן אל תאמרו נואש ונסו לטפל בנשירה שלכם.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך