הסחרור הקלורי של הפירות היבשים

 

ט”ו בשבט: כך תצלחו את החג ללא הסחרור הקלורי של הפירות היבשים החביבים עלינו…

הפירות היבשים הינם תענוג לחיך וחגיגה צבעונית לעיניים, אך עם הטעם בא גם המחיר הקלורי: בתהליך יבוש הפרי יוצאים המים מהפרי והערך הקלורי עולה. פרי מיובש מכיל פי 5 יותר קלוריות מפרי טרי וערך זה אף עולה בפירות המיובשים המסוכרים. ב- 100 גרם שקדים יש 650 קלוריות ותמר מאג’הול אחד יכול לגנוב לנו 100 קלוריות מהתפריט. אז איך אפשר ליהנות מטוב הטבע ולשמור על הגזרה באותה העת?

שקדים ותמרים, אננס ואגוזי לוז, משמש, קוקוס מיובש, בנוסף לטעמים העשירים, הפירות היבשים עשירים גם ברכיבים תזונתיים ויטמין E, אשלגן, מגנזיום, אבץ וברזל התורמים לבריאות. הפירות היבשים הינם תענוג לחיך וחגיגה צבעונית לעיניים, אך עם הטעם בא גם המחיר הקלורי: בתהליך יבוש הפרי יוצאים המים מהפרי והערך הקלורי עולה. פרי מיובש מכיל פי 5 יותר קלוריות מפרי טרי וערך זה אף עולה בפירות המיובשים המסוכרים. ב- 100 גרם שקדים יש 650 קלוריות ותמר מאג’הול אחד יכול לגנוב לנו 100 קלוריות מהתפריט. אז איך אפשר ליהנות מטוב הטבע ולשמור על הגזרה באותה העת?

בעזרת משקאות צמחיים המבוססים על פירות ואגוזים, שיעשירו את שולחן החג.

משקאות אלה מכילים  את טעמם העשיר של הפירות והאגוזים ללא המחיר הקלורי. המשקאות לא תמיד יכילו את כל הערכים התזונתיים שיש בפירות עצמם ולכן מומלץ להעדיף משקאות מועשרים המכילים כמות מספקת של סידן – 240 מ”ל לכוס, ומועשרים גם בוויטמין D , ויטמין B12 וויטמין B2.

 

 

אילו משקאות צמחיים קיימים בשוק?

משקה שקדים המגיע בשתי גרסאות – עם סוכר ובלי תוספת סוכר –  מכיל יחסית כמות נמוכה של קלוריות כ 24 קלוריות ל 100 מ”ל למשקה שקדים הממותק וכ 13 קלוריות בלבד ל 100 מ”ל למשקה ללא תוספת סוכר. המשקה מועשר בסידן – 240 מ”ג לכוס ובוויטמין D, ויטמין E, ויטמין B12 וויטמין B2 כ15% מהצריכה היומית המומלצת.

המשקה מתאים גם לשתייה עם קפה או בשייק פירות מרענן וגם ליצירת קינוחים טעימים ומרעננים כמו טפיוקה.

 

 

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך