כך תחסכו כסף – גם בחופש הגדול.

החופש הגדול הוא ללא ספק האתגר הכלכלי הגדול ביותר בשנה עבור הורים לילדים, אך הניסיון מלמד שיש דרכים להתמודד איתו בהצלחה ואפילו להמשיך לחסוך כסף. הנה המדריך המלא.

הורים לילדים מתמודדים מדי חודש עם המון הוצאות קבועות ולא צפויות, אבל שום דבר לא משתווה למה שנדרש מהם בתקופת החופש הגדול. מלבד אובדן ימי העבודה על רקע החופש מבתי הספר והגנים, ההורים גם צריכים לשלם על מגוון רחב של פעילויות, אטרקציות, אירועים וקייטנות. בסופו של דבר, גם ילדים גדולים יחסית לא יכולים להישאר כל היום בבית ובילוי משותף איתם עלול להיות כרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת.

מצד שני, להורים מנוסים יש המון פתרונות וכדאי לשאוב מהם השראה בשביל להבין איך לצמצם הוצאות ואולי אפילו להמשיך לחסוך גם בחופש הגדול. ראשית, הטיפ שכולם מסכימים עליו הוא שצריך להיערך מראש. היערכות מראש בנוגע לפעילויות תעזור לחשב את העלויות ולתכנן עבורן את התקציב. כך נשארים בתוך מסגרת התקציב החודשית של בני המשפחה ומונעים הוצאות מיותרות וחריגת יתר בחשבון הבנק.

כך מבלים ולא משלמים

מלבד האמור לעיל, החופש הגדול הוא בדיוק התקופה שבה תרצו להפעיל את היצירתיות כדי למצוא פעילויות פנאי ובילוי שלא עולות כסף. אפשר למשל להכין פעילויות בבית שלא מצריכות תקציבים גדולים כגון בישול ואפייה, להזמין את הילדים לערב סרט או מרתון סדרות ולשלוף מהארון את משחקי הלוח. הדגש הוא על זמן איכות משותף שבו ההורים והילדים מתנתקים ממסך הטלפון ועורכים יחד פעילות עם ערך מוסף.

כמו כן, הורים לילדים צריכים לחלק ביניהם הוצאות כדי למנוע הלוואות למימון חריגת היתר מחשבון הבנק. הכי נוח לחלק הוצאות בין הורים לילדים בגילאים דומים ולהטיל כל פעם על הורה אחר את המשימות הרגילות של הסעות, אירוח ובילוי באירוע, אך ניתן לעשות זאת גם מול בני המשפחה.

לא הזמן להוצאות גדולות

הורים שבכל זאת סופגים הוצאות גבוהות ומפתיעות ולכן גם חורגים מתוך מסגרת התקציב שיש להם צריכים לקחת אחריות ולבדוק מה הם עשו לא בסדר. במילים אחרות, רוב הבעיות הכלכליות בתא המשפחתי קשורות להתנהלות של ההורים ולאו דווקא לילדים. הפתרון גם כאן הוא להשקיע זמן בתכנון התקציב ולערוך רשימה מסודרת של הוצאות קטנות וגדולות.

למעשה, הורים צריכים לזכור שהחופש הגדול לא מתאים להוצאות משמעותיות ולהרפתקאות כלכליות כמו למשל שיפוץ או רכישת רכב חדש. מנגד, בהחלט ניתן לחסוך לקראת החופש הגדול כדי לנסוע עם הילדים לחו”ל. נסיעה כזו משתלמת מכפי שנהוג לחשוב כי היא ממילא מגלמת בתוכה את אובדן ימי העבודה. כל מה שההורים צריכים לעשות הוא למצוא יעד מתאים ולוודא שהתקציב עבורו עולה בקנה אחד עם ההכנסה הפנויה שיש להם.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך