משחקי הקלפים של ה.שטרן

מעצבי ה. שטרן בדומה לנשים וגברים רבים מרותקים ומהופנטים מהקסם הקיים בקלפי המשחק ובהשראת איוריהם עיצבו תכשיטים המקרינים קסם, מסתורין וזוהר.

 

אין אמת אחת לגבי מקור הקלפים כש המתח והציפייה לכל מהלך במשחק כמו גם התחושות העזות המתלוות למשיכת קלף בעל ערך, הפכו את המשחק למרתק ומפתה והם הסיבות העיקריות לכך שלאורך שנים הם מהלכים קסם על גברים ונשים.

את מקורם של קלפי המשחק אופף אמנם חוסר וודאות אך עובדות היסטוריות נדירות מלמדות על הדרכים שבהן אומצו משחקי הקלפים באזורים שונים בעולם. היררכיה חברתית, דרכי חשיבה בתרבויות שונות, דפוסי הגירה ואפילו מסחר ואופנה, כל אלה השפיעו על האופן בו אומצו הקלפים בכל איזור. ובאירופה של ימי הביניים הפכו הקלפים לבידור עבור בני האצולה בשל שווים הרב ומכיוון שהציגו דמויות יחודיות.  משחקי הקלפים נפוצו בעולם כולו הודות לכח המשיכה המהפנט ואינספור האפשרויות למהלכים מבריקים, לריגוש, לסיכון ולניצחון.

הקלפים נוצרו בעבודת יד על ידי אמנים מהשורה הראשונה והדמויות שצוירו עליהם היו דימויים אמיתיים של המלך, המלכה ושל דמויות בני אצולה נוספות, דבר שהעלה את ערכם וכלל לא מפתיע שמעצבי ה.שטרן נשבו בקסמם המסתורי  המהפנט של הקלפים ובהשראת המחקר ההיסטורי יצרו בה.שטרן קולקציה שיוצאת לתור אחר שפע הסמלים, העושר הסגנוני, הקסם והשעשוע שבמשחקי הקלפים.

עיצוב הקולקציה במורכבת מ- 2 ליינים מאופיינת  בסגנון עשיר בפרטים, כשהתכשיטים מבליטים את הניגוד שבין הצורות הגיאומטריות הפשוטות המאפיינות את סגנון הארט-דקו, לבין הסגנון שופע הפרטים כמו איורים בעלי אפקט מראה, המשמשים לרוב ביצירת הדימויים המופיעים על גבי קלפים כמו היהלום שבכתר, תרתי משמע. 

 

סדרות: צורות הסדרות של חפיסת הקלפים מופיעות בקו תכשיטים זה כסמל לריגוש שמעורר הסיכון שבהימורי קלפים. הצורות הגאומטריות שבסדרת היהלום מקבלות ביטוי בשתי טבעות וזוג עגילים ארוכים בזהב אצילי 18K עם אבני אמרלד מעוינות בצורת יהלום במרכז ומסגרת של שורות יהלומים כפולות מבליטות אותם. אלמנטים מן המזרח אוזכרו בתכשיטים מלכותיים אלה בעזרת צורות פירמידה ופינות ריבועיות.  אצילותם של התכשיטים מתבטאת בבסיס הזהב שתומך בכל אחד מאבני האמרלד ומתהדר בעיצוב בצורת הכוכב (סימן ההיכר של ה.שטרן) כליטוש אחרון לגימור.

בניגוד לקווים המעוגלים שלרוב מאפיינים את הלבבות המסורתיים, בגרסה המסוגננת של ה.שטרן מקבלת צורת הלב עיצוב מקורי בקווים גאומטריים, המאתגר ומושך את העין. בליין זה שתי טבעות וזוג עגילים תלויים עם מבנה כפול המאזכרים את סגנון הארט-דקו. הפריטים יוצרים משחק של ניגודי צבעים בין זהב לבן K18, לבין יהלומי קוניאק.

התלתן שמאופיין בקווים מעוגלים ובצבע שחור מלא מקבל בתכשיטים קלילות מסוימת הודות לצורות המסתלסלות המופיעות בשתי טבעות, שתי שרשראות ושלושה זוגות עגילים בזהב לבן K18, משובצים יהלומי קוניאק ויהלומים לבנים.

עיצוב גאומטרי יוצר פרשנות מחודשת לסדרת העלה, בזהב צהוב מלוטש עם יהלומי קוניאק ויהלומים לבנים. צמיד מהודר וקשיח על פרק כף היד יוצר שיק יוקרתי. עיצוב הטבעת שואב השראה מעושר התכשיטים ההודים ומבטא עיצוב על זמני עילי, כשחלקה העליון מקשט שלוש אצבעות. העגילים מציגים מבנה גיאומטרי מרשים המותאם לשלוש השורות של יהלומים תלויים המוסיפים ברק ותנועתיות.

 

 

קלפי בית המלוכה: דמויות בית המלוכה הקדומות, אשר ציורי דיוקנותיהם אומצו באירופה כחלק מחפיסת הקלפים כדי לסמל את ערכם של קלפי הדמויות (מלך, מלכה ונסיך), קיבלו פרשנות ייחודית בקולקציה של ה.שטרן בשורה של טבעות מגוונות. ההבחנה בין חברי בית המלוכה השונים נעשית על ידי צבעי הרקע והאות הלטינית המיוחסים לכל אחד מהם. בכל הטבעות ניתן לראות את אפקט המראה, בדומה לציורים שעל הקלפים.

הדמות הרצינית של המלך רב העוצמה תורגמה לטבעת בזהב אצילי K18 עם מסגרת מרובעת, משובצת יהלומי קוניאק. שני יהלומים מרכזיים בחיתוך בגט מוקפים יהלומים. המלכה מיוצגת בקווים מעוגלים וצבעים נשיים בשתי טבעות. טבעת בזהב אצילי K18 עם אבני סיטרין ויהלומי קוניאק, וטבעת עם יהלומים לבנים בחיתוך מרובע (Princess cut) מוקפים ביהלומי קוניאק בורקים.

הנסיך מיוצג בשתי טבעות בזהב אצילי K18, באחת טופז כחול מוקף ביהלומי קוניאק, ובשניה יהלום לבן מרובע המוקף ביהלומי קוניאק נוצצים. הדמויות החשובות ביותר במשחק, המלך והמלכה מיוצגים גם בצורות גיאומטריות המאזכרות את הכתרים המרשימים שלהם, בטבעות בזהב אצילי 18K עם יהלומי קוניאק. הכתר של המלכה מעוצב בקווים מעוגלים וכתרו של המלך מיוצג בעזרת צורות ריבועיות.

 

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך