תצוגת האופנה של בוגרי “שנקר” 2015: כמה כשרון!

ירית הפתיחה של תצוגת בוגרי “המחלקה לעיצוב האופנה של שנקר” החלה עם הקולקציה המרהיבה של הסטודנט רומי פיילו אשר שילב את שורשיו האוזבקיים היהודים  יחד עם האתניות העכשווית ותוך כדי  התבוננות בקולקציה שלו שכללה דגמים מדהימים ומיוחדים ידעתי שנכונה לי חוויה ויזואלית ואכן לא טעיתי, הקולקציות המרהיבות שעלו זו אחר זו התחברו בכשרון, דמיון, יצירתיות ומקורית להקשרים התרבותיים לרוח התקופה והמקום. 

דנה כהן הבוגרת המצטיינת זוכה בפרס על שם פיני לייטרסדורף על יצירתיות ומקוריות באופנה

 “נלבש מחדש” קולקציה שמקורה בסריגים משומשים שקוטלגו צבעונית, נגרסו במפעל מחזור ושולבו ביחד עם סריגים שהוכנו במיוחד לקולקציה וברוח הקיימות, נתנו חיים חדשים לחומרי טקסטיל משומשים.

אסיה וינסקי

 

Unrest: הקולקציה נוצרה בהשראת סדרת הפגנות אלימות ברחבי ארצות הברית, שפרצו ב-2014 הקולקציה דנה בפרנויה ובדמוניזציה הקשורה לצורת לבוש אורבאנית, תוך שימוש באלמנטים המזוהים  עם עולם הפשע והכנופיות כמו מסיכות סקי, קפוצ’ונים וגזרות אוברסייז בשילוב עם כתובות גרפיטי וסיסמאות מחאה.

ליפשיץ שני 

א.ב.ג. הקולקציה עוצבה בהשראת הכרזות היפניות בתחנות המטרו, המכתיבות לקהל הנוסעים את כללי ההתנהגות. ברוח ההשטחה וההפשטה של האיורים שני יצרה מערכות לבוש שכל אחת מהן היא יחידה שאיננה ניתנת לפירוק והן יוצרות יחד מדים חדשים המאחדים את שלל הטיפוסים בחברה. 

פיילו רומי 

Bukha-Rap העליות לרגל של הקהילה הבוכרית היהודית מאוזבקיסטן לירושלים במאה ה-19 היו של גברים שיצאו למסעות מסוכנים בסוס ועגלה שנמשכו מספר חודשים בדרך המשי עד להגעתם לירושלים. את המסורת הזו קשרתי עם אמן אמריקאי Kehinde Wiley שצילם אפרו-אמריקאים בתנוחות המחקות יצירות קלאסיות. השילוב בין שני מקורות ההשראה יצר מערכות בגדי גברים צבעוניות רב-תרבותיות המעלות שאלות על זהות גברית וזהות אתנית בישראל של היום. 

אבישי ברגר

צלליות ופרטים מובהקים מעולם המחויטים עוברות דה-קונסטרוקציה, נעלמות וחוזרות בחומרים רכים נשפכים, כמו משי ואורגנזה בגווני פסטל, ומנהלות דיאלוג עם הגוף. שכבות דקיקות ושקיפויות ללא מבנה פנימי תומך הופכות נראה ללא נראה ומשמשים זיכרון למה שהיה פעם בגד מוכר.

לכמן נינה  

 

אבודים באיראן הקולקציה מספרת את סיפורו של גבר אמריקאי שהחיים מובילים אותו דווקא לאיראן. הקולקציה עוסקת במפגש בין שתי אומות, על כל המתח והשוני ביניהן, המטרה הייתה לבנות דמות וסיפור חיים וליצור עבור דמות זו מלתחה, על כן הדגש הוא על בגדים לבישים ונגישים. האלמנטים הגרפיים המשולבים בבגדים לקוחים מתוך אדריכלות איסלאמית, אמנות איראנית עכשווית, תעמולה ועבודות גרפיטי ברחבי איראן.

הגר  רוט 

 

Light Matters הקולקציה בהשראת אור, טבעי ומלאכותי, המושפעת מתפקיד האור גם באדריכלות מודרניסטית וגם בעבודותיו של האמן ג’יימס טורל. שניהם בודקים את הקשר בין אור לחלל ואת היחס שלנו אליהם. כל אחד מהדגמים מוביל קו דומיננטי שנמתח לאורך הקולקציה, ויוצר חללים בהם נכנסת טכנולוגית תאורת LED הצובעת את הדגמים בצבעים חמים. האור שבוי בחללים, מקבל נוכחות פיזית ומתפקד כאחד החומרים של הקולקציה.

שי טאקו

 בראשית ברא…דור העתיד ההיברידי שאנו יוצרים ומעצבים בעידן של הנדסה גנטית וביולוגית דרך הפריות למיניהן, עריכת גנים, בידוד תכונות רצויות ושיטות השבחה שונות, מעלה הרהורים וספקולציות על עתידו של ההומו ספיינס בעידן זה, עתיד בו יגיע הקץ של תהליך “הברירה הטבעית”.  הבידול האתני תרבותי מיטשטש כיום לנוכח תהליכים גלובליים שונים וניתן לשער שהאנושות כולה תאוחד לתרבות אחת גלובאלית היברידית ומורכבת בצורה בלתי רגילה. 

מעין מילס

פולקסונומיה: היא אופן קטלוג המידע במרחב הווירטואלי, הנעשה בידי הציבור הרחב באמצעות תיוג מילות מפתח. כפי שבמנועי חיפוש עולות לעיתים תוצאות בעלות קשר רופף לכאורה, כך לקולקציה אין רעיון עיצובי אחד החוזר על עצמו ומתפתח, אלא כל אחת ממערכות הלבוש נשענת על איקונה מזוהה אחרת שעלתה באופן אסוציאטיבי במהלך “חיפוש” מילת המפתח “”ROOSTER. הקולקציה עשויה בטכניקת “מחויטים” ועוסקת במידע חלקי, פירוקו וחיבורו מחדש, דמיון ופולקלור. 

בייזר ציפורה 

לא שמלה קלה טקס הנישואין היהודי מבטא את יחסי ההיררכיה המגדריים בדת. הקולקציה בוחנת את מעמד האישה בטקס החופה מתוך נקודת מבט אישית/ דתית. הצלליות בקולקציה מבטאות יציאה משליטה, הגדלה של אלמנטים קלאסיים והומור. בכך מדגישות את הצורך בעדכון הטקס מתוך תודעה פמיניסטית אורתודוקסית. בין החומרים בקולקציה: מפות שבת לבנות ו-ווילונות מחיצה של בית כנסת.

קדש רוני 

 

הבל הבלים בקולקציה מוצגים הסימבולים הגדולים של הז’אנר דרך פילטר של אמנים עכשוויים ומשחקים של שקיפויות, הדפסים ושכבות מאפשרים לבחון מחדש את האובייקטים המוכרים דרך עדשה עכשווית.

פלג דנית

 

חירות מובילה את העם קולקציה ייחודית המושתתת על שימוש במדפסות תלת-ממד מתחילתה ועד סופה. דגמי הקולקציה מורכבים ממבנים גמישים, המודפסים בחומר רך, ויוצרים טקסטורה לבישה דמוית תחרה. זו קולקציית ה-ready-to-wear הראשונה שכל כולה הודפסה במדפסות תלת מימד ביתיות.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך